Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Podpisano umowę z operatorem hotelu „Pod Dębem”

Drukuj
Opublikowano: 16 maj 2014

Podpisanie umowy6 maja 2014 rok Burmistrz Szydłowca Andrzej Jarzyński podpisał umowę koncesyjną z firmą System Management na świadczenie usług w zakresie administrowania hotelem „Pod Dębem”. Tego dnia odbyło się również oficjalne przekazanie kluczy do zrewitalizowanego budynku usytuowanego na Rynku Wielkim w Szydłowcu.

Przypomnijmy: budynek w stylu klasycystycznym, wybudowała w roku 1819 właścicielka miasta, Anna Sapieżyna z przeznaczeniem na szkołę elementarną. Funkcje szkolne pełnił budynek do końca lat 60-tych. Mieściły się w nim kolejno – sapieżyńska szkoła elementarna, w okresie 20-lecia międzywojennego powszechna szkoła podstawowa, po wojnie kolejno szkoła podstawowa i liceum ogólnokształcące. W latach 70-tych budynek przejęło Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze z przeznaczeniem na hotel dla turystów. Od starych dębów, rosnących na dziedzińcu przyjęto nazwę hotel „Pod Dębem". Przez ponad 20 lat budynek był niewykorzystywany.

W ramach realizowanego przez Gminę Szydłowiec projektu kluczowego, przeprowadzone zostały prace rewitalizacyjne hotelu „Pod Dębem”. Kompleksowy remont obejmował m.in.: wykonanie renowacji istniejących murów fundamentowych, wraz z izolacją przeciwwilgociową, naprawiono uszkodzone miejsca w ścianach budynku, zaadaptowano strych na poddasze użytkowe, wymieniono stropy wraz z więźbą dachową i pokrycie dachu, zamontowano nową stolarkę drzwiową i okienną, wykonano przyłącza – wodociągowe, kanalizacji sanitarnej i ciepłownicze, nową instalację elektryczną, teletechniczną, wodno-kanalizacyjną, wentylacyjną, instalację centralnego ogrzewania, zamontowano windę osobową. Zagospodarowano także teren wokół hotelu, który dodatkowo rozbudowano o dopasowane pod względem stylu pomieszczenia z bramą przejazdową, mieszczące miejską informację turystyczną. Zakupiono także wyposażenie hotelu.

Zgodnie z wymogami proceduralnymi, Operator którego zadaniem będzie prowadzenie w budynku działalności hotelarskiej został wyłoniony w wyniku postępowania o udzielenie koncesji. W celu przeprowadzenia postępowania Burmistrz powołał Komisję Negocjacyjną, która po zapoznaniu się z koncepcjami na funkcjonowanie hotelu złożonymi przez oferentów, zgodnie zdecydowała o wyborze firmy System Management.

- Koncepcja funkcjonowania hotelu „Pod Dębem” zaprezentowana przez firmę System Management wyróżniała się innowacyjnością i doskonale wpisywała się w założenia projektu, w którym jednym z zadań była rewitalizacja hotelu „Pod Dębem” stanowiąca niezmiernie ważne przedsięwzięcie. Realizacja dziś podpisanej umowy służyć będzie rozszerzeniu oferty kulturalnej i wzrostowi jej dostępności dla osób spoza regionu – powiedziała Marzena Karlikowska – przewodnicząca Komisji Negocjacyjnej.

Przedstawiciele System Management w swojej ofercie oprócz działalności hotelarskiej zadeklarowali otwartość na współpracę z Urzędem Miejskim w zakresie promocji i turystyki oraz aktywny udział w życiu kulturalnym miasta.

- Hotel „Pod Dębem” jest pięknym, zabytkowym obiektem, tak ważnym w historycznej zabudowie naszego miasta. Zasługuje, aby nie tylko go dostrzegać, ale także doceniać, dlatego został wpisany jako jedno z sześciu zadań naszego projektu kluczowego i kompleksowo zrewitalizowany. Teraz, dzięki fachowości i przedsiębiorczości Państwa firmy ma szansę stać się miejscem przyjaznym i gościnnym. Zgodną decyzje Komisji Negocjacyjnej przyjąłem z zadowoleniem. Cieszę się z deklaracji współpracy i liczę, że przyniesie ona obustronne korzyści – powiedział Burmistrz Szydłowca Andrzej Jarzyński.

{phocagallery view=category|categoryid=861|limitstart=0|limitcount=4}