Samorząd Województwa Mazowieckiego ogłosił, że ruszyła 4. Edycja Budżetu Obywatelskiego Mazowsza, fakt ten stał się okazją do podsumowania poprzedniej edycji BOM -u, tej w ramach której w Szydłowcu odbył się Wojewódzki Festiwal im. Andrzeja Siewierskiego „Rock na Zamku”. Na konferencji promującej Budżet Obywatelski Mazowsza nie umknął uwadze projekt zrealizowany w Gminie Szydłowiec.

Więcej o: BOM zadziałał dla Szydłowca

Z przykrością informujemy, że z przyczyn od nas niezależnych wśród paliw stałych, aktualnie w sprzedaży nie ma ekogroszku.

Gmina Szydłowiec złożyła zapotrzebowanie na powyższe paliwo stałe i stara się o jego pozyskanie, lecz nie ma wpływu na to, kiedy będzie możliwość wznowienia jego sprzedaży.

Będziemy na bieżąco informować Państwa, jeśli tylko pojawi się ponownie możliwość zakupu ekogroszku w ramach zakupu preferencyjnego dla gospodarstw domowych.

Inne paliwa stałe są nadal dostępne.

https://szydlowiec.pl/index.php/pl/dla-mieszkanca/sprzedaz-wegla/6199-gmina-szydlowiec-rozpoczela-sprzedaz-wegla

6 grudnia odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu Ochotniczym Strażom Pożarnym w ramach zadania OSP – 2022.

Sprzęt został przekazany w ramach pomocy finansowej, w formie dotacji celowej udzielonej naszej gminie przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

W imieniu Samorządu Województwa Mazowieckiego życzenia i podziękowania dla druhów złożył Rafał Rajkowski Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego.

Jednostkami, które otrzymały specjalistyczny sprzęt strażacki, były m.in.: OSP Szydłowiec, OSP Jankowice, OSP Wola Korzeniowa, OSP Majdów oraz OSP Wysoka.

W ekwipunku strażackim znalazły się m.in. ubrania specjalne, hełmy oraz kominiarki strażackie.

 

 

Na ręce przedstawicieli jednostek przekazany został również list od Adama Struzika Marszałka Województwa Mazowieckiego, w którym dziękuje za poświęcenie i oddanie, podkreślając, że priorytetem Samorządu Województwa Mazowieckiego jest wspieranie niezwykle ważnej i pożytecznej działalności OSP. Wyraża on również słowa uznania:

- „W tym uroczystym dniu dziękuję wszystkim Druhnom i Druhom za poświęcenie i oddanie w służbie dla dobra innych. Życzę niegasnącego zapału oraz energii do działania, a przede wszystkim dużo zdrowia i bezpiecznych powrotów z interwencji.”

5 grudnia w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Szydłowcu, odbyło się spotkanie w ramach “Kampanii społecznej – “Jesteś widoczny – Jesteś bezpieczny”, organizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu.

Więcej o: Kampania społeczna – “Jesteś widoczny,...

W tym roku Szydłowiec świętował Narodowe Święto Niepodległości w wyjątkowej oprawie. Oprócz tradycyjnych, uroczystych miejskich obchodów rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, odbyły się wieczorne występy muzyczne oraz artystyczne, w szydłowieckim zamku.

Więcej o: Szydłowieccy artyści dla Niepodległej

W sobotę 22 października br. w salach szydłowieckiego zamku, odbyły się 10. Szydłowieckie Spotkania Chóralne im. Zofii Stachowskiej.

Więcej o: 10. Szydłowieckie Spotkania Chóralne

Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek oraz Stowarzyszenie Chór Kameralny GAUDIUM CANTI zapraszają na 10. Szydłowieckie Spotkania Chóralne im. Zofii Stachowskiej.

Więcej o: Zapraszamy na Spotkania Chóralne

Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek pragnie zaprosić na spotkanie pt. „WSPOMNIENIE O MIECZYSŁAWIE FOGGU”.

Więcej o: Mieczysław FOGG - wspomnienie

54 uczniów klas trzecich Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Szydłowcu uczestniczyło w dniach 25 - 27 maja w wycieczce szkolnej: Wieliczka - Zakopane – Kraków w ramach przedsięwzięcia MEiN „Poznaj Polskę”.

Więcej o: Wycieczka uczniów PSP nr 2 finansowana...

24 czerwca br. w gminnych placówkach oświatowych miały miejsce oficjalne zakończenia roku szkolnego 2021/2022.

Więcej o: Zakończenie roku szkolnego 2021/2022

14 czerwca br. odbyło się spotkanie, na którym Burmistrz Artur Ludew wręczył powierzenia na stanowiska dyrektorskie do gminnych placówek oświatowych.

Więcej o: Powierzenia stanowisk dyrektorom...

W dniu 18 października br. po raz kolejny uczniowie maturalnych klas mundurowych o profilu ogólnopolicyjnym i ochrona granicy państwowej z Zespołu Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Szydłowcu, sprawdzali swoje umiejętności strzeleckie z broni palnej na strzelnicy „Świt” w Starachowicach.

Więcej o: Uczniowie klas mundurowych na strzelnicy

15 sierpnia nad szydłowieckim zalewem odbył się I Turniej Siatkówki Plażowej Kobiet o Puchar Burmistrza Szydłowca.

Więcej o: I Turniej Siatkówki Plażowej Kobiet za...

W dniu 15 lipca odbył się Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Szydłowca dla młodzieży z rocznika 2007 i młodsi.

Więcej o: Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej

Ostrzeżenie meteorologiczne

Od godz. 09:15 dnia 02.12.2022 do godz. 11:00 dnia 03.12.2022 obserwowane i prognozowane są słabe opady śniegu, deszczu ze śniegiem, lokalnie marznącej mżawki, później również marznącego deszczu powodujące gołoledź. Strefa opadów będzie przemieszczać się z południowego wschodu na północ i północny zachód.

pdfOstrzeżenie meteorologiczne Nr 97

Ostrzeżenie meteorologiczne

Od godz. 20:00 dnia 21.11.2022 do godz. 10:00 dnia 22.11.2022 prognozowane są opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź.

pdfOstrzeżenie meteorologiczne Nr 88

Zgodnie z wytycznymi Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji gmina przygotowała się do dystrybucji tabletek z jodkiem potasu w przypadku wystąpienia zagrożenia radiacyjnego.

W obecnej chwili zagrożenie radiacyjne nie występuje, sytuacja jest na bieżąco monitorowana przez Państwową Agencję Atomistyki, która prowadzi stały monitoring poziomu promieniowania w atmosferze.

Jeżeli dojdzie do zdarzenia radiacyjnego, komunikat o tym zostanie podany w mediach ogólnopolskich i lokalnych. Natomiast wydawanie preparatu zostanie uruchomione dopiero w sytuacji zagrożenia radiacyjnego, po wydaniu stosownej decyzji przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W sytuacji zagrożenia tabletki będą dostępne dla mieszkańców w ośmiu wyznaczonych punktach wydawania na terenie gminy.

 

Więcej o: Gmina jest gotowa do dystrybucji jodku...

Ostrzeżenie meteorologiczne

Od godz. 22:00 dnia 08.09.2022 do godz. 11:00 dnia 09.09.2022 prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym, okresami silnym. Wysokość opadu miejscami od 25 mm do 35 mm, lokalnie 40 mm. Opadom towarzyszyć będą burze z porywami wiatru do 70 km/h. Możliwy grad.

pdfOstrzeżenie meteorologiczne Nr 78