Szydłowiec, jak co roku uczcił rocznicę Wybuchu Powstania Warszawskiego, jednego z najkrwawszych w dziejach zrywów narodowych i jednego z najważniejszych z kart naszej historii. Tym razem obchody przybrały wyjątkową oprawę.

Więcej o: "Uwaga! Uwaga! Przeszedł! Koma trzy…!"

Grafika przedstawiająca pracownika budowlanego. Na grafice widnieje napis "Nieustające prace remontowo-budowlane".

Urząd Miejski w Szydłowcu realizuje założenia budżetowe w kwestii wykonywania zadań remontowo-budowlanych, utrzymania porządku i pielęgnacji zieleni.

Więcej o: Nieustające prace remontowo - budowalne

Młodzieżowa Rada Miejska wraca ze swoją zabawą i zaprasza wszystkich chętnych na szydłowiecki zamek!

Więcej o: Quiz? Wyzwanie!

Grafika przedstawia logo Mazowsze, a także napis "Program współpracy z organizacjami pozarządowymi na 2022 rok".

W imieniu Zarządu Województwa Mazowieckiego zapraszamy do współtworzenia "Programu współpracy z organizacjami pozarządowymi na 2022 rok".

Więcej o: Program współpracy z organizacjami...

Już w najbliższą sobotę zapraszamy Państwa na kolejną odsłonę Zamkowego Kina Letniego.

Więcej o: Zapraszamy na seans

Zdjęcia księdza Romana Kotlarza na tle ołtarza w kościele św. Zygmunta w Szydłowcu

45 lat temu pożegnaliśmy księdza Romana Kotlarza, który zasłabł w czasie odprawiania mszy świętej w Pelagowie, a żywot swego dokończył w szpitalu w Radomiu. Już niemal pół wieku od tego wydarzenia, a charyzmą którą obdarowywał wszystkich wokół wciąż jest żywa.

Więcej o: Uroczystość z okazji 45-lecia śmieci...

Wystawa plenerowa Instytutu Pamięci Narodowej „...ksiądz musi zaprzestać. Życie i działalność ks. Romana Kotlarza”

Więcej o: Wystawa na rynku

Urząd Miejski w Szydłowcu serdecznie zaprasza do udziału w uroczystościach związanych z 45-leciem śmierci Sługi Bożego ks. Romana Kotlarza, które odbędą się 18 lipca 2021 roku.

Więcej o: Kult Sługi Bożego

Zakończenie roku szkolnego, Danuta Gnat wygłasza przemowę. W tle sztandar szkoły i napis "Żegnaj * klaso"

Dzisiaj w szkołach odbyły się uroczyste zakończenia roku szkolnego 2020/2021. Dla wszystkich uczniów, jest to czas upragnionych wakacji. Ten rok szkolny, był dla wszystkich, a w szczególności dla uczniów, ciężki i specyficzny, bo przez pandemię nauka przeniosła się na ekrany komputerów. Miejmy nadzieję, ze we wrześniu dzwonek usłyszymy na szkolnych korytarzach.
Na uroczystościach obecni byli księża oraz przedstawiciele samorządu gminnego.

25 czerwca nie jest wyłącznie dniem zakończenia roku szkolnego, ale także pożegnaniem się z Panią Danutą Gnat, wieloletnią dyrektorką Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana II Sobieskiego w Szydłowcu, która odchodzi na emeryturę. Pani Gnat pożegnała się z uczniami i nauczycielami, oraz podziękowała obecnemu Burmistrzowi Arturowi Ludwowi i Zastępcy Burmistrza Anecie Furmańskiej, za dobrą współprace, dzięki której szkoła mogła się rozwijać. Krótką przemowę w stronę Pani Dyrektor wygłosił ksiądz dziekan Marek Kucharski, a wyrazy wdzięczności i podziękowania za lata pracy Pani Danuty Gnat złożyli Burmistrz Szydłowca i Zastępca Burmistrza.

Wam drodzy uczniowie życzmy, by te wakacje były ciepłe, kolorowe i przede wszystkich bezpieczne, a odpoczynek, którego zażyjecie, nastroił Was na wrzesień.

 

Grafika z napisem dotycząceym liczby przydzielonych stypendów.

Za nami pierwszy semestr roku szkolnego 2020/21. Tradycyjnie jest to czas na  podsumowanie wyników w nauce i przyznanie stypendiów naukowych dla wyróżniających się uczniów.

Więcej o: Stypendia dla najlepszych uczniów w...

Szkoła

20 lat temu, pierwszego września 2000 roku, przy ulicy Wschodniej 57 w Szydłowcu, zaczęły działać dwie gminne placówki oświatowe: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 i Publiczne Gimnazjum nr 1.
W 2005 roku szkoła otrzymała imię Jana Pawła II.  Z okazji jubileuszu przygotowana została wystawa, przedstawiająca historię szkoły, która cieszy się ona olbrzymim zainteresowaniem.

Więcej o: 20 lat minęło...

W Dzienniku Ustaw ukazało się rozporządzenie MEN w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID–19, w którym czytamy, że ograniczenia w funkcjonowaniu szkół i przedszkoli, potrwają do 10 kwietnia. Ponadto, od 25 marca placówki oświatowe będą zobowiązane prowadzić zajęcia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.

Więcej o: Szkoły i przedszkola zamknięte do 10...

W piątek 9 lipca na boisko Orlik przy ul. Wschodniej 57 odbył się Wakacyjny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Burmistrza Szydłowca.

Więcej o: Uliczne chłopaki zgarnęli Puchar...

Karatecy z Akademii Karate Szydlowiec pozują na tle statku Dar Młodzieży

Karatecy z AKS - AKADEMIA KARATE SZYDŁOWIEC trenowali i odpoczywali nad morzem.

Więcej o: Obóz karate Akademii Karate Szydłowiec

Zdjęcie przedstawia szydłowieckich karatekow podczas obozu w górach.

Górskie szlaki, świeże powietrze, aktywny wypoczynek - zgrupowanie podopiecznych senseia Roberta Wycieszkiewicza.

Więcej o: XV obóz szydłowieckich karateków

Lotki leżące na hali oraz napis familiada badmintonowa

Fundacja Pro Edu Cadis zaprasza na turniej badmintona pn „Familiada badmintonowa Szydłowiec 2021”.

Więcej o: Familiada badmintonowa

Ostrzeżenie meteorologiczne

IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych - przekazuje ostrzeżenie o możliwości wystąpienia zjawiska - burze z gradem.

W godzinach od 13.00 dnia 04.08.2021r. do godziny 22.00 dnia 04.08.2021r. prognozuje się wystąpienie burz, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu do 15 mm, lokalnie do 25mm oraz porywy wiatru do 70 km/h. Miejscami możliwe opady gradu.

pdfOstrzeżenie meteorologiczne Nr 75

Ostrzeżenie meteorologiczne

IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych przekazuje ostrzeżenie o możliwości wystąpienia zjawiska: burze z gradem.

W godzinach od 14.00 dnia 28.07.2021 r. do godziny 02.00 dnia 29.07.2021 r. prognozuje się wystapienie burz, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu do 30 mm, lokalnie do 40mm oraz porywy wiatru do 100 km/h. Miejscami możliwe opady gradu.

pdfOstrzeżenie meteorologiczne Nr 72

Ostrzeżenie meteorologiczne

IMGW-PIB Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych - przekazuje ostrzeżenie o możliwości wystąpienia zjawiska - burze z gradem.

W godzinach od 09.00 dnia 27.07.2021 r. do godziny 02.00 dnia 28.07.2021 r. prognozuje się wystapienie burz, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu do 30 mm, lokalnie do 40mm oraz porywy wiatru do 90 km/h. Miejscami możliwe opady gradu.

pdfOstrzeżenie meteorologiczne Nr 71

Syreny alarmowe

Gminny Zespół Zarządzania Kryzysowego informuje:

W związku ze zbliżającą się 77. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego Wojewoda Mazowiecki zarządza uruchomienie syren alarmowych w ramach przeprowadzenia treningu systemu wykrywania i alarmowania na terenie województwa mazowieckiego w dniu 1 sierpnia o godzinie 17.00.

Syreny zintegrowane z systemem Wojewody Mazowieckiego zostaną uruchomione z Powiatowego Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szydłowcu. Podczas treningu zostanie wyemitowany akustyczny sygnał alarmowy, ciągły trwający 1 minutę. W ten sposób wspólnie oddamy cześć bohaterom Powstania Warszawskiego, którzy walczyli o wyzwolenie stolicy i przywrócenie niepodległego państwa polskiego.

Jerzy Szadkowski - inspektor zarządzania kryzysowego, ochrony ludności i spraw obronnych UM w Szydłowcu.
tel. 48/6178655

Na grafice jest napis: Cudzoziemcy mieszkający w Polsce powinni wziąć udział w spisie powszechnym. Po prawej stronie widać mężczyznę trzymającego małą flagę Ukrainy. Na dole grafiki są cztery małe koła ze znakami dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia, obok nich napis: Liczymy się dla Polski! Pośrodku jest adres strony internetowej: spis.gov.pl. W prawym dolnym rogu jest logotyp spisu: dwa nachodzące na siebie pionowo koła, GUS, pionowa kreska, Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021) to jedyna szansa, by policzyć wszystkich cudzoziemców mieszkających w Polsce. Taka okazja zdarza się raz na 10 lat. Jeśli zatem znamy lub zatrudniamy obcokrajowców, warto im pomóc wypełnić ten obowiązek.

Więcej o: Pomóz cudzoziemcom w spisaniu się

Na grafice jest napis: Nie czekaj do września, spisz się już teraz! Samodzielnie na spis.gov.pl, dzwoniąc na infolinię spisową, w gminnym punkcie spisowym, z pomocą rachmistrza. Na dole grafiki są cztery małe koła ze znakami dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia, obok nich napis: Liczymy się dla Polski! Po środku jest adres strony internetowej: spis.gov.pl. W prawym dolnym rogu jest logotyp spisu: dwa nachodzące na siebie pionowo koła, GUS, pionowa kreska, Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

Lubisz załatwiać sprawy przez Internet? Czy wolisz dzwonić i ustalać wszystko telefonicznie? A może najwyżej stawiasz osobisty kontakt i bezpośrednią rozmowę? Niezależnie od indywidualnych preferencji, każdy znajdzie odpowiedni dla siebie sposób, aby wypełnić obowiązek udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań (NSP 2021). Najważniejsze, aby zrobić to szybko i nie narażać się na karę grzywny.

Rachmistrzowie spisowi dość często spotykają się z odmową od osób, które twierdzą, że mają na to czas do 30 września. Jest to rzeczywiście termin końcowy NSP 2021, ale kontakt od rachmistrza oznacza, że nie można już czekać dłużej i należy spisać się z jego pomocą. Osoby, do których rachmistrz jeszcze nie dotarł, powinny z kolei pamiętać, że wygodniej spisać się samemu i warto to zrobić jak najszybciej. Czekanie ze spisem do końca września może zakończyć się tym, że ostatecznie zapomni się o tym obowiązku.

Internet - szybko, wygodnie i od ręki
Podstawową metodą spisową jest formularz online dostępny na stronie. Aplikacja działa 24 godziny na dobę, od momentu pierwszego logowania mamy 14 dni na dokończenie spisu. Jest to metoda najwygodniejsza i nie wymaga kontaktu z rachmistrzem.

Zadzwoń i spisz się!
Samospis przez telefon to odpowiednia opcja dla osób, które nie mają komputera z Internetem i które wolą mieć wsparcie rachmistrza. Wystarczy wybrać numer infolinii spisowej 22 279 99 99, wcisnąć klawisz „1” („Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021”), potem znów „1”, czyli „Spisz się przez telefon”. Po zgłoszeniu się konsultanta możemy rozpocząć spis lub dokończyć pytania w zablokowanym formularzu.

Czekają na Ciebie w urzędzie miasta/gminy
Przewidziano również możliwość spisania się w urzędzie gminy/miasta. W każdej gminie i mieście w Polsce funkcjonuje stanowisko spisowe, a wsparciem służy przeszkolony pracownik urzędu. Na wizytę warto się wcześniej umówić telefonicznie.

Rachmistrzowie przychodzą i dzwonią, aby pomóc
Rachmistrzowie spisowi pracują w terenie i telefonicznie. Ta metoda spisu jest skierowana przede wszystkim do dwóch grup mieszkańców. Pierwszą są osoby przyzwyczajone do tradycyjnej formy spisu, czyli bezpośredniej rozmowy z rachmistrzem. Takich osób jest wciąż sporo, dlatego mimo szybko postępującej informatyzacji, rachmistrzowie pozostają istotnym elementem spisów powszechnych w Polsce.

Dont wait until september

Na górze grafiki jest napis: Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021. Po lewej stronie jest grafika przedstawiająca kamerę filmową na statywie. Poniżej napis: Urząd Statystyczny w Warszawie zaprasza do udziału w konkursie filmowym NAKRĘĆ SIĘ NA SPIS. Poniżej, na tle taśmy filmowej jest napis: To proste i łatwe! Weź telefon, tablet lub kamerę, Nakręć 2-minutowy film promujący udział w spisie powszechnym, zgłoś film na https://warszawa.stat.gov.pl. Dalej jest wyróżniony komunikat: Na filmy czekamy do 31 lipca, z dopiskiem: Na Ciebie czekają atrakcyjne nagrody i emisja zwycięskiego filmu w TVP3 Warszawa.  Na dole grafiki są cztery małe koła ze znakami dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia, obok nich napis: Liczymy się dla Polski! W prawym dolnym rogu jest logotyp spisu: dwa nachodzące na siebie pionowo koła, GUS, pionowa kreska, Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

Taka historia zdarza się raz na 10 lat! Przygotuj krótki maksymalnie dwuminutowy film zachęcający do udziału w spisie powszechnym. Masz szanse na atrakcyjne nagrody, w tym telewizyjną emisję Twojego dzieła!

Więcej o: Nakręć film o spisie i weź udział w...

Na grafice jest napis: Już 40% mieszkańców spisało się na Mazowszu! Po lewej stronie jest zdjęcie dłoni na tle okręgu trzymającej budzik. Na wysokości budzika jest napis: Nie czekaj z obowiązkiem do września. Na dole grafiki są cztery małe koła ze znakami dodawania, odejmowania, mnożenia i dzielenia, obok nich napis: Liczymy się dla Polski! W prawym dolnym rogu jest logotyp spisu: dwa nachodzące na siebie pionowo koła, GUS, pionowa kreska, Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

Miłośnicy piłki nożnej wiedzą, że druga połowa meczu jest znacznie ważniejsza i bardziej emocjonująca. Podobnie jest z Narodowym Spisem Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 (NSP 2021). Druga połowa NSP 2021 (lipiec-wrzesień) będzie czasem bardzo intensywnych starań o pełny stuprocentowy wynik. Wciąż bowiem obowiązku spisowego nie wypełniło niespełna 60% mieszkańców Mazowsza.

Więcej o: Półmetek spisu - zaczyna się wyścig z...