• Szydłowiecki Kiermasz Wielkanocny

  Tradycyjnie w niedzielę palmową na Rynku Wielkim w Szydłowcu będziecie mogli zakupić rękodzieło i wyroby regionalne, których twórcy przyjeżdżają do nas z całego kraju. W tym roku wracamy z konkursem na "dużą" palmą wielkanocną oraz kontynuujemy konkurs dla dzieci.

  Więcej ...
 • Informator gminny

  Czas na kolejne wydanie informatora gminnego. Podobnie jak w poprzednich numerach, znajdą w nim Państwo podsumowanie tego, co wydarzyło się w naszej gminie w roku ubiegłym oraz zapowiedzi na rok bieżący.
  Liczne inwestycje, wydarzenia kulturalne, nowe miejsca na mapie Szydłowca i wiele innych...

  Więcej ...
 • Rozliczaj się w Szydłowcu!

  Gmina Szydłowiec proponuje przedsiębiorcom z sektora transportowego najniższą możliwą w kraju stawkę podatkową od środków transportowych. Jest to wyjście naprzeciw przedsiębiorcom z całego kraju i zachęta do ulokowania swoich pojazdów właśnie w Szydłowcu. 

  Więcej ...
 • Zajrzyj na nasze sociale!

  Urząd Miejski w Szydłowcu zachęca do odwiedzania szydłowieckich profili w mediach społecznościowych. Jesteśmy obecni zarówno na facebooku, jak i instagramie - łącznie zachęcamy do zaobserwowania naszych trzech profili w social mediach.

  Więcej ...

Kalendarz samorządowy

Najnowsze wiadomości

Relaks przy dźwięku gongu i mis tybetańskich

23-03-2023 Bieżące

Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek zaprasza w niedzielę 2 kwietnia 2023 r., o godzinie 18.00 na długi relaks przy dźwięku gongu symfonicznego i mis tybetańskich.

Co zrobić aby płacić mniej za ogrzewanie domu?

21-03-2023 Bieżące

Poprzedni, 2022 r. ze względu na niezależną od Nas wszystkich sytuację geopolityczną, przyniósł szereg negatywnych skutków, również w zakresie dostępności i kosztów energii.

Medale za długoletnie pożycie małżeńskie

Nabór wniosków o nadanie Medali" Za Długol…

21-03-2023 Bieżące

Jeśli jesteście Państwo w związku małżeńskim co najmniej 50 lat, to ta wiadomość jest dla Was!

Wizyta przedstawicieli Oventrop

21-03-2023 Bieżące

Burmistrz Szydłowca Artur Ludew, po raz kolejny gościł w naszym mieście przedstawicieli Oventrop, zakładu produkcyjnego, który swoją siedzibę w Szydłowcu przy ulicy Leśnej ma prawie od roku.

Nowe urządzenie do ćwiczeń w Zdziechowie

20-03-2023 Bieżące

W piątek 17 marca br. w miejscowości Zdziechów, odbył się odbiór urządzeń do ćwiczeń na świeżym powietrzu, które posłużą przez długie lata mieszkańcom sołectwa, a także pobudzą ich aktywność fizyczną.

Prace przy wymianie barierek zostały zakończone

20-03-2023 Bieżące

W piątek 17 marca, dokonano odbioru prac polegających na wymianie barierek przy moście na ulicy Kąpielowej.

Międzynarodowe Targi Turystyczne ITTF Warsaw

20-03-2023 Bieżące

W dniach 16-18 marca br., w samym sercu Warszawy, w Pałacu Kultury i Nauki, odbyły się Międzynarodowe Targi Turystyczne. W wydarzeniu uczestniczył Burmistrz Szydłowca Artur Ludew wspólnie z pracownikami Wydziału Informacji i Promocji.

Zapraszamy na Szydłowiecki Kiermasz Wielkanocny

20-03-2023 Bieżące

Zbliżają się Święta Wielkanocne, a wraz z nimi uroczyście obchodzona Niedziela Palmowa. 2 kwietnia mieszkańcy Szydłowca spotkają się na Rynku Wielkim, skąd wyruszy procesja na uroczystą sumę odprawianą w kościele św. Zygmunta.

Pierwsza sesja IV kadencji MRM

13-03-2023 Bieżące

13 marca w szydłowieckim zamku odbyła się uroczysta, inauguracyjna sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej w Szydłowcu. Radni złożyli uroczyste ślubowanie, po czym wybrali spośród siebie Przewodniczącego Młodzieżowej Rady oraz dwóch wiceprzewodniczących. Nad prawidłowym przebiegiem  ...

Bezpłatne badania słuchu dla mieszkańców miast…

13-03-2023 Bieżące

Audika Group zaprasza mieszkańców Szydłowca, powyżej 30 roku życia, na bezpłatne badania słuchu, które odbędą się 31 marca 2023 r. w godzinach 9:00 – 15:00, przy Rynku Wielkim w Szydłowcu.

Spotkanie z okazji Dnia Sołtysa

13-03-2023 Bieżące

Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Sołtysa, obchodzonego 11 marca, Sołtysi z Gminy Szydłowiec spotkali się w piątek 10 marca w salach szydłowieckiego zamku.

Występ z okazji Dnia Kobiet

„Kobietą być…”

09-03-2023 Bieżące

Dzień Kobiet to święto, które posiada ponad stuletnią historię. W Szydłowcu ósmego marca świętujemy muzyką, kwiatami i słodkościami.  Z tej okazji w szydłowieckim zamku odbył się koncert zatytułowany "Kobietą być...".

kwiaty dla kobiet

Kwiaty na Dzień Kobiet

08-03-2023 Bieżące

Z okazji Dnia Kobiet, Burmistrz Szydłowca Artur Ludew postanowił sprawić paniom przyjemność. Po raz kolejny składał życzenia i obdarowywał napotkane na ulicach panie symbolicznym tulipanem. Miły gest i tym razem spotkał się z pozytywnym odbiorem.

XX Ogólnokrajowy Konkurs Bezpieczne Gospodarstwo …

03-03-2023 Bieżące

KRUS zaprasza właścicieli Gospodarstw rolnych do udziału w XX Ogólnokrajowym Konkursie Bezpieczne Gospodarstwo Rolne.

Kwiaty

Być kobietą, być kobietą...

02-03-2023 Bieżące

Burmistrz Szydłowca Artur Ludew, Zespół „Fantazja”, Stowarzyszenie Emerytów „Spokojna Jesień Życia” zapraszają na uroczystość "Kobietą być..." , organizowaną ósmego marca z okazji Dnia Kobiet, w sali kameralnej szydłowieckiego zamku.

Obchody Dnia Żołnierzy Wyklętych

Pamiętamy o Niezłomnych...

01-03-2023 Bieżące

Dzisiaj, 1 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych, który został ustanowiony przez Sejm RP w 2011 roku.

Z lotu drona