ASF, czyli afrykański pomór świń. Na obrazku animowana świnka na szarym tle.

W związku z występowaniem ASF, czyli afrykańskiego pomoru świń, Ministerstwo Rolnictwa oraz Główny Lekarz Weterynarii przypominają o bezwzględnym obowiązku przestrzegania zasad bioasekuracji w odniesieniu do hodowli trzody chlewnej.

Zdjęcie odmalowanej ławki na Rynku Wielkim w Szydłowcu.

Z okazji nadchodzącego sezonu letniego , Urząd Miejski w Szydłowcu rozpoczął pracę mające na celu przygotowanie przyjaznej przestrzeni publicznej dla mieszkańców, jak również na przyjazd turystów.

30 kwietnia br. delegacja z Szydłowca wraz z burmistrzem Arturem Ludwem udała się do Kozienic, by spotkać się z założycielami tamtejszej spółdzielni socjalnej „Przystanek Kozienice” - działaczami stowarzyszenia Przystanek Kozienice i pracownikami Urzędu Gminy.

Ratusz w Szydłowcu w tle piękne majowe niebo

Nasza rzeczywistość wciąż jest zdeterminowana obostrzeniami sanepidu w związku ze stanem epidemicznym. Ponownie nie odbyły się tradycyjne Szydłowieckie Zygmunty, a tegoroczna majówka przybrała inną formę.
Dbając o zdrowie mieszkańców oraz gości, którzy minionego weekendu odwiedzali nasze miasto zorganizowaliśmy radiową majówkę.

Grafika z napisem "Międzynarodowy Dzień Strażaka".

Dzień Strażaka w Polsce obchodzony jest od 2003 r., Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił 4 maja jako święto zawodowe jednego z najniebezpieczniejszych profesji na świecie.