Samorząd Województwa Mazowieckiego ogłosił, że ruszyła 4. Edycja Budżetu Obywatelskiego Mazowsza, fakt ten stał się okazją do podsumowania poprzedniej edycji BOM -u, tej w ramach której w Szydłowcu odbył się Wojewódzki Festiwal im. Andrzeja Siewierskiego „Rock na Zamku”. Na konferencji promującej Budżet Obywatelski Mazowsza nie umknął uwadze projekt zrealizowany w Gminie Szydłowiec.

Z przykrością informujemy, że z przyczyn od nas niezależnych wśród paliw stałych, aktualnie w sprzedaży nie ma ekogroszku.

Gmina Szydłowiec złożyła zapotrzebowanie na powyższe paliwo stałe i stara się o jego pozyskanie, lecz nie ma wpływu na to, kiedy będzie możliwość wznowienia jego sprzedaży.

Będziemy na bieżąco informować Państwa, jeśli tylko pojawi się ponownie możliwość zakupu ekogroszku w ramach zakupu preferencyjnego dla gospodarstw domowych.

Inne paliwa stałe są nadal dostępne.

https://szydlowiec.pl/index.php/pl/dla-mieszkanca/sprzedaz-wegla/6199-gmina-szydlowiec-rozpoczela-sprzedaz-wegla

6 grudnia odbyło się uroczyste przekazanie sprzętu Ochotniczym Strażom Pożarnym w ramach zadania OSP – 2022.

Sprzęt został przekazany w ramach pomocy finansowej, w formie dotacji celowej udzielonej naszej gminie przez Samorząd Województwa Mazowieckiego.

W imieniu Samorządu Województwa Mazowieckiego życzenia i podziękowania dla druhów złożył Rafał Rajkowski Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego.

Jednostkami, które otrzymały specjalistyczny sprzęt strażacki, były m.in.: OSP Szydłowiec, OSP Jankowice, OSP Wola Korzeniowa, OSP Majdów oraz OSP Wysoka.

W ekwipunku strażackim znalazły się m.in. ubrania specjalne, hełmy oraz kominiarki strażackie.

 

 

Na ręce przedstawicieli jednostek przekazany został również list od Adama Struzika Marszałka Województwa Mazowieckiego, w którym dziękuje za poświęcenie i oddanie, podkreślając, że priorytetem Samorządu Województwa Mazowieckiego jest wspieranie niezwykle ważnej i pożytecznej działalności OSP. Wyraża on również słowa uznania:

- „W tym uroczystym dniu dziękuję wszystkim Druhnom i Druhom za poświęcenie i oddanie w służbie dla dobra innych. Życzę niegasnącego zapału oraz energii do działania, a przede wszystkim dużo zdrowia i bezpiecznych powrotów z interwencji.”

5 grudnia w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Szydłowcu, odbyło się spotkanie w ramach “Kampanii społecznej – “Jesteś widoczny – Jesteś bezpieczny”, organizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego i Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Radomiu.

Do Szydłowca powoli wkracza świąteczny klimat. Na Rynku Wielkim pojawiła się już choinka. To znak, że Boże Narodzenie zbliża się wielkimi krokami! Choć w tym roku ilość dekoracji świetlnych zostanie ograniczona, to jednak pewne świąteczne akcenty pojawią się na terenie miasta.

W niedzielę, 4 grudnia w godz. 10- 14 odbędzie się  spotkanie z Mikołajem i jego pomocnikami. W programie imprezy: występy muzyczne, zabawy z animatorem, fotobudka, malowanie twarzy, kucyki/alpaki. 

choinka