Ułatwienia dostępu

Skip to main content

WIANKI 2024

images/stories/2024/wiankiduza.jpg#joomlaImage://local-images/stories/2024/wiankiduza.jpg?width=1000&height=700

Wianki 2024 – DLA PAMIĘCI NIECH SIĘ WIJE, NIECH SIĘ KRĘCI – Z PAMIĘTNIKA MIŁEJ HASI

21 czerwca (piątek)

Szydłowieckie Wianki to niepowtarzalna okazja, by przeżyć niezapomniane chwile na zamku, w sercu malowniczego Szydłowca. Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców oraz gości do wspólnej zabawy i celebrowania tej wyjątkowej tradycji.

Szydłowieckie Wianki rozpoczną się tradycyjnie po wschodniej stronie Zamku w Szydłowcu, gdzie już o 21:30 wystąpi Miejska Orkiestra Dęta w Szydłowcu. W programie znajdą się największe przeboje Wodeckiego, Krawczyka oraz Abby, które wprowadzą nas w wyjątkowy nastrój tej magicznej nocy.

Gdy zapadnie zmrok, około 22:00, rozpocznie się widowisko plenerowe pt. Tańcz mnie po miłości kres w wykonaniu Teatru U Radziwiłła oraz młodzieży z Szydłowca. Spektakl, pełen ognia, miłości, tańca i świętojańskiej magii, przeniesie nas w świat marzeń i emocji.

Po zakończeniu części widowiskowej przeniesiemy się na dziedziniec szydłowieckiego zamku, gdzie o 22:40 na scenę wkroczy Zespół 𝐍𝐢𝐜𝐩𝐨𝐧𝐢𝐞. Zespół stylizujący się na kapele podwórkowe, swoim koncertem zapewni mnóstwo radości i sprawi, że parkiet wypełni się tańczącymi. Pamiętajcie, aby założyć wygodne buty, bo tej nocy tańców na pewno nie zabraknie! Drogie panie, nie zapomnijcie o WIANKACH!

Dlaczego?

Dziewczęta puszczały w nurty rzek wianki z zapalonymi świecami. Jeśli wianek został wyłowiony przez kawalera oznaczało to jej szybkie zamążpójście.

Dlatego SCK Zamek zaprasza (nie tylko panny) na Warsztaty z wicia wianków świętojańskich. Wianki będą tradycyjne: plecione z ziół, traw i kwiatów. Jak to mówią - all natural! Zrobimy je tak, byście je mogli puścić następnego dnia, podczas wydarzenia, na naszej fosie.

Warsztaty poprowadzi Agnieszka Burek z Pracowni Lawendowej.

Warsztaty odbędą się w czwartek 20 czerwca o godz. 18:00 w Sali rycerskiej zamku w Szydłowcu.