Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Szkolenie oświatowe

Drukuj
Opublikowano: 10 marzec 2011

7 Szkolenie oświatowemarca br. Wydział Edukacji Urzędu Miejskiego zorganizował szkolenie dla kadry kierowniczej gminnych placówek oświatowych. W szkoleniu uczestniczyli dyrektorzy, wicedyrektorzy, kierownicy świetlic, Ewa Walczak - naczelnik Wydziału Edukacji, Krystyna Adamczyk – dyrektor Administracji Oświaty i Roksana Jóźwik inspektor Wydziału Edukacji Konferencja odbyła się w PSP z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana III Sobieskiego. W szkoleniu wzięło udział 22 osoby.

Program szkolenia dotyczył arkusza organizacyjnego, kwalifikacji nauczycieli i dofinansowania kształcenia uczniów w kontekście nowych przepisów o pomocy psychologiczno - pedagogicznej w publicznych przedszkolach, szkołach i placówkach, oraz wymiaru czasu pracy nauczycieli.

Konferencję poprowadziła Iwona Latowska–Downar – menedżer oświaty, praktyk posiadający doświadczenie w kierowaniu szkołą oraz oświatą z poziomu organu prowadzącego.

Podczas szkolenia uczestnicy zostali zapoznani z interpretacją zapisów rozporządzeń MEN, szczególnie tych, które zmieniły się w ostatnim czasie. Przedstawione zostały praktyczne wskazówki niezbędne do prawidłowego ustalenia i ewidencjonowania czasu pracy nauczycieli oraz sposoby umożliwiające właściwe modyfikacje zasad dofinansowania dla dokształcających się nauczycieli. Dokładnie omówiono rozporządzenia, na mocy których udzielana będzie w szkołach pomoc psychologiczno – pedagogiczna, oraz zasady organizowania zajęć rewalidacyjnych

Zorganizowanie szkolenia było niezbędne ze względu na ukazanie się nowych rozporządzeń Ministerstwa Edukacji Narodowej regulujących zasady udzielania i organizacji w szkołach i placówkach pomocy psychologiczno- pedagogicznej dla uczniów, w celu zaspokojenia ich potrzeb rozwojowych i edukacyjnych .W roku szkolnym 2011/12 w zależności od typu szkoły funkcjonować będą dwie odmienne formy pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Nowe zasady będą obowiązywały w przedszkolach i gimnazjach, a w szkołach podstawowych wejdą one w życie w roku szkolnym 2012/13. Wprowadzane zmiany skutkują nie tylko dodatkowymi zadaniami dla dyrektorów i nauczycieli, ale również koniecznością uzyskania przez nich dodatkowych kwalifikacji. To również dodatkowe zadania dla organów prowadzących. Rozmawialiśmy także o prawidłowym określeniu godzin zajęć w arkuszu organizacji szkoły – powiedziała Ewa Walczak.

{phocagallery view=category|categoryid=160|limitstart=0|limitcount=0}