Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Gala inaugurująca IV kadencję Młodzieżowej Rady Miejskiej

Drukuj
Opublikowano: 29 listopad 2022

W poniedziałek, 28 listopada odbyła się uroczysta gala inaugurująca IV kadencję Młodzieżowej Rady Miejskiej w Szydłowcu.

Uroczystość poprzedziły wybory do Młodzieżowej Rady Miejskiej, które odbyły się 23 listopada w szkołach na terenie gminy. Uczniowie wybrali swoich przedstawicieli, którzy zasiądą w IV kadencji MRM.

Podczas uroczystości, Burmistrz Szydłowca Artur Ludew wręczył akty powołania nowo wybranym radnym i pogratulował chęci czynnego działania w życiu miasta i gminy. Podziękował także odchodzącej Młodzieżowej Radzie Miejskiej za działalność w samorządzie.

Kilka słów do zebranych skierowała również Wiktoria Nowocień, przewodnicząca ustępującej Rady Młodzieżowej, która niestety nie mogła być tego dnia osobiście na gali. Wiktoria przyznała, że lata w radzie był to jej najpiękniejszy okres i spowodował efekt motyla, który zaprowadził ją do miejsca, w którym zawsze chciała być.

Podczas gali, swoje prelekcje eksperckie wygłosili Katarzyna Cukierska - liderka, wizjonerka, trenerka rozwoju osobistego, dyrektor Szkoły z Pasją im. Elżbiety Sołtys w Ostrowcu Świętokrzyskim, prezes Stowarzyszenia Przestrzeń Inicjatyw Społeczno – Kulturalnych oraz Jacek Gralczyk - trener, wykładowca akademicki, ekspert w dziedzinie szeroko pojętej animacji i pedagogiki społecznej.

Wydarzeniu towarzyszył również koncert w wykonaniu Fundacji MUZYCZNI.

Nowo wybranym radnym życzymy wielu sukcesów i motywacji do działania na rzecz młodego pokolenia.

{galeria rows=1 cols=4}2022/gala{/galeria}

 

Pasek MRM

Zdjęcia: Wydział Informacji i Promocji Urzędu Miejskiego / Adrianna Nowocień 

Tekst: Wydział Informacji i Promocji Urzędu Miejskiego /Magdalena Kopycka