Przebudowa ulicy Kościuszki

Opublikowano: 29 marzec 2023

29 marca, odbyła się konferencja prasowa w sprawie przebudowy drogi wojewódzkiej 727 w Szydłowcu.

Na konferencji obecni byli Wicemarszałek Województwa Mazowieckiego Rafał Rajkowski, Burmistrz Szydłowca Artur Ludew, dyrektor MZDW Grzegorz Obłękowski, główna księgowa MZDW Agnieszka Prokopczyk – Tulik, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Szydłowcu Tomasz Lewandowski oraz przedstawiciele firmy Budromost odpowiedzialnej za wykonanie tej inwestycji.

Kolejne środki z Samorządu Województwa Mazowieckiego przeznaczone będą, tym razem na remont drogi wojewódzkiej w naszym mieście.

Remont drogi nr 727 na odcinku 1 km, będzie obejmował ulicę Kościuszki (od ronda na wyjeździe w kierunku Radomia do skrzyżowania z ul. Jastrzębską). Koszt tej inwestycji to 2,2 mln zł. Zakres prac obejmie wymianę nawierzchni, przebudowę chodników, renowację zieleni oraz poprawę odwodnienia.

Prace związane z remontem drogi potrwają 5 miesięcy. Wykonawcą prac remontowych drogi będzie firma Budromost ze Starachowic. Przebudowa ulicy Kościuszki poprawi bezpieczeństwo użytkowników, a także wpłynie na estetykę naszego miasta. Oficjalne podpisanie umowy z wykonawcą nastąpiło w siedzibie Urzędu Miejskiego w Szydłowcu.

{galeria rows=2}/2023/konferencjakosciuszki{/galeria}