Ułatwienia dostępu

Skip to main content

Wiosna w obiektywie przyrodnika - wernisaż

Drukuj
Opublikowano: 19 kwiecień 2023

Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek zaprasza na wernisaż wystawy fotograficznej Huberta Ogara pt. Wiosna w obiektywie przyrodnika.

Kilka słów o Panu Hubercie:

Hubert Ogar urodził się w 1982 roku w malowniczym miasteczku –Szydłowcu, leżącym tuż u podnóża Gór Świętokrzyskich. Lata dzieciństwa i młodości spędził ma ziemiach szydłowieckich, po których wędrował i poznawał urokliwą przyrodę. Miało to ogromny wpływ na jego życie i zdeterminowało dalsze losy. Interesuje się przyrodą, literaturą i fotografią. Absolwent Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie i Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Dzięki pasji, którą kształtował od najmłodszych lat i zdobytej wiedzy bezgranicznie oddał się temu, co kocha, spełniając się jako leśnik i myśliwy.

Laureat konkursów literackich i fotograficznych. Fotografia zajmuje kolejne ważne miejsce w jego życiu, a utrwalanie niesamowitej dzikiej i nieujarzmionej przyrody daje mu mnóstwo satysfakcji. Liczne artykuły publikowane są zarówno w lokalnej prasie, jak i ogólnopolskiej m.in. w „Łowcu Polskim”, „Kulturze Łowieckiej”, „Ziemi Odrowążów”, czy „Tygodniku Szydłowiecki.” Wiele artykułów publikowanych jest także na portalach internetowych. Pomysłodawca i zarazem redaktor naczelny ,,Nemroda Radomskiego”, którego od samego początku bezpośrednio nadzoruje i redaguje. Jest autorem opublikowanych ponad 200 artykułów informacji i opowiadań. Nie tylko potrafi przelać atmosferę, emocje w słowa na papierze, ale także wie jak uchwycić piękno przyrody na fotografii.

Jego prace są prezentowane podczas cyklicznych wystaw. Wiele z tych fotografii zostaje wykorzystana jako pocztówki oraz jest publikowana na łamach czasopism i w różnego rodzaju.

Niedziela 23 kwietnia, godzina 17:00
Sala Kominkowa (II piętro)
Wstęp wolny

 

341138983_1548533059003194_7217765542746712155_n.jpg