6 października 2016 r. w PSP nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana III Sobieskiego w Szydłowcu odbył się pokaz sztuk walki, gimnastyki sportowej i akrobatycznej przygotowany przez trenerów i podopiecznych Akademii Holistycznej ze Skarżyska-Kamiennej. Właściciel Akademii Brunon Sokołowski przedstawił młodych adeptów, którzy zaprezentowali swoje umiejętności.
Pokaz rozpoczęła grupa najmłodszych dzieci ćwiczących pod okiem trenera Piotra Szlęzaka. Wśród nich była również uczennica PSP nr 1 - Julia Florowska.
Młodzi sportowcy zachwycili wszystkich swoimi umiejętnościami. Następnie trenerka Agnieszka Słomska zademonstrowała ze swoimi podopiecznymi widowiskowe ćwiczenia z zakresu gimnastyki sportowej i akrobatycznej. Pokaz zakończył Krzysztof Ogłoza, trener boksu i kick-boxingu, który wraz z zawodnikami przedstawił elementy treningu bokserskiego. Uczniowie z podziwem patrzyli na sprawność swoich rówieśników nagradzając ich gromkimi brawami. Trener Brunon zachęcał wszystkich do uprawiania sportu.
Na zakończenie w podziękowaniu za wizytę pani dyrektor Danuta Gnat wręczyła gościom dyplom uznania za profesjonalną prezentację, a wszystkim występującym drobne, słodkie upominki. Życzyła im konsekwencji w dążeniu do celu oraz sukcesów sportowych. Na pewno nie był to ostatni pokaz, zarówno trenerzy jak i dyrekcja szkoły zgodnie stwierdzili, że współpraca będzie kontynuowana.