Festiwal podróży małych

W sobotę, 24 września reprezentacja Gminy Szydłowiec brała udział w Radomskim Festiwalu Podróży Małych. Lokalna Organizacja Turystyczna Ziemi Radomskiej zamieniła patio kamienicy Deskurów w centrum podróżniczych inspiracji.

Były spotkania z podróżnikami i blogerami turystycznymi, konkursy z nagrodami, punkt animacji dla dzieci, ścianka wspinaczkowa i wiele innych.
O tym, że warto podróżować, przekonywali pasjonaci podróży: Pojechana - Aleksandra Świstow, Beata Plutka www.instagram.com/beata.pl.pl, Paragon z podróży, Karol Waszkiewicz z Wędrówki po Równinie Radomskiej, Marta Gajva Gajęcka, Patrycja Bartula-Jakubowska ze Stowarzyszenia Anima Loci, Robert Szulc z Bloga Świat na raty - moja podróż dookoła świata, Tomasz Habdas z W Szczytowej Formie, wystawcy prezentujący uroki i atrakcje Ziemi Radomskiej.

Wydarzenie było doskonałą okazją do promocji Szydłowca. Stoisko Wydziału Informacji i Promocji Urzędu Miejskiego cieszyło się dużym zainteresowaniem. Mamy nadzieję, że skutecznie zainspirowaliśmy do wizyty w naszym mieście.
Radomski Festiwal Podróży Małych był idealną okazją do znalezienia podróżniczych inspiracji, zgłębienia wiedzy na temat regionu i poznania ciekawych podróżników.