Dzień Psiaka

 

Za nami III Dzień Psiaka Szydłowiaka w Parku Radziwiłłowskim. W niedzielę, 18 września odbył się festyn, który po raz kolejny zorganizowali wolontariusze, działający przy Tymczasowym Punkcie Przetrzymań w Szydłowcu. Dzień Psiaka to impreza charytatywna, zbierane środki są przeznaczane na potrzeby bezdomnych psów. Ten dzień to też okazja do refleksji, dlaczego tyle pupilów zostaje porzucanych.

Jak co roku, piknik cieszył się dużym zainteresowaniem miłośników czworonogów. Zarówno pogoda, jak i humory dopisały. Przygotowane stoiska prezentowały się wspaniale. Kolorowe kramy zachęcały do smakowania ciast, smakołyków z grilla, swojskiego jadła. Można było także nabyć książki i zabawki.

Tego dnia wolontariusze, którzy co weekend wyprowadzają bezdomne psy z Punktu Przetrzymań w Szydłowcu, spacerowali z nimi po Parku Radziwiłłowskim. Być może po bliższym poznaniu piesków, ktoś zdecyduje się na adopcję?... W końcu adopcja to najlepsza pomoc, jaką możemy podarować bezdomnym zwierzętom.

Podczas imprezy mieszkańcy chętnie brali udział w licytacjach, można było np. wylicytować lot motolotnią, vouchery kosmetyczne, usługi gastronomiczne. Atrakcyjne vouchery zostały przekazane przez przedsiębiorców. Festyn był również okazją do zaprezentowania talentów wokalnych – wystąpili uczniowie z szydłowieckich szkół podstawowych oraz Fundacji Muzyczni/Pracowni PIANO. Odbył się także pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej w wykonaniu strażaków KPPSP z Szydłowca i OSP w Wysokiej.

Imprezę prowadził Konrad Jóźwik. Zebrano kwotę 11.957,32 zł. Wszystkie uzyskane podczas pikniku środki zostaną przeznaczone na rzecz zwierząt.

Zachęcamy do zaglądania na stronę na facebooku wolontariuszy, którzy zajmują się opieką nad pieskami https://www.facebook.com/PunktPrzetrzymanSzydlowiec  oraz na stronę prowadzoną przez wolontariuszy: https://bezdomneszydlowiec.blogspot.com, gdzie znajdują się ogłoszenia adopcyjne.