Skip to main content

Finał lekkoatletycznych mistrzostw regionu radomskiego

Drukuj
Opublikowano: 31 maj 2011

Zawody LekkoatletyczneOsiem medali przywieźli ze sobą zawodnicy i zawodniczki reprezentujący szkoły gimnazjalne Miasta i Gminy Szydłowiec na finałach lekkoatletycznych rozgrywanych w Kozienicach.
W kategorii kadet rocznika 1995 uczennice klasy sportowej Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Szydłowcu uzyskały srebro w skoku wzwyż wynikiem 135 cm Weronika Zawadzka, natomiast sztafeta 4 x 100 m w składzie Urszula Lipa, Weronika Zawadzka, Aleksandra Towarek i Weronika Stępień po bardzo widowiskowym wyścigu uzyskały srebrny medal. W skoku w dal wynikiem 4.76 m na drugim miejscu uplasowała się Urszula Lipa, a brąz w konkursie rzutu oszczepem zdobył Paweł Czaja. Trenerem i opiekunem medalistów jest Maciej Kapturski.
Zawodniczka Publicznego Gimnazjum Nr 2 w Szydłowcu Aleksandra Michalska na dystansie 600 m uzyskała I miejsce zdobywając złoty medal, Dawid Biela na dystansie 800 m srebrny medal. Srebro w skoku w dal wywalczył Adrian Nowak a Katarzyna Parszewska brąz w pchnięciu kulą – trenerami zespołu z PG nr 2 byli Andrzej Garlej i Artur Koniarczyk. Wszyscy medaliści reprezentować będą gminę a także powiat szydłowiecki na Igrzyskach Mazowieckich Młodzieży Szkolnej, które odbywać się będą na stadionie lekkoatletycznym w Siedlcach 8 czerwca 2011r.