Skip to main content

Szydłowieckie sreberka

Drukuj
Opublikowano: 28 październik 2010

Szydłowieckie sreberkaDziewczęta ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szydłowcu zdobyły srebrny medal w finałach wojewódzkich Orlika o Puchar premiera Donalda Tuska.

Uczennice PSP Nr 1 im. Jana III Sobieskiego, zrzeszone w Uczniowskim Klubie Sportowym „Korona” zajęły drugie miejsce w finałach województwa mazowieckiego. Wcześniej dziewczęta rywalizowały z zespołami, zgłoszonymi przez szkoły i UKS-y z terenu miasta i gminy Szydłowiec iw ramach eliminacji gminnych w kategoriach dziewcząt i chłopców od 10 do 11 lat.

Po przejściu pierwszego etapu zawodniczki UKS Korona wzięły udział w eliminacjach wojewódzkich, które rozegrano 2-etapowo. Zwycięskie zespoły I etapu utworzyły dwie grupy po trzy zespoły. Mecze rozegrano systemem „każdy z każdym” . W finale wojewódzkim nasze dziewczęta zajęły drugie miejsce, zdobywając srebrny medal.