Skip to main content

Sukcesy Tancerzy Klubu Tańca "Zamek"

Drukuj
Opublikowano: 04 październik 2012

Przemek Zdziech, Zuzanna Targowska i Kamil Górlicki i Agata JendrzejczykPodczas ogólnopolskich turniejów tanecznych pary reprezentujące Klub Tańca Towarzyskiego "Zamek", który od 1982 r. działa nieprzerwanie przy Szydłowieckim Centrum Kultury i Sportu „Zamek” pod kierownictwem Moniki Seweryn, pięknie się zaprezentowały i zdobyły premiowane miejsca.

15 września Marcel Skórski i Angelika Krupa zdobyli II miejsce na Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego o PUCHAR MAZOWSZA w Mińsku Mazowieckim (w kategorii wiekowej 14-15, Klasa: D, Styl: Kombinacja 8 tańców), a już następnego dnia w Opolu Lubelskim podczas Opolskiej Gali Tańca Bondarew 2012 o Puchar Starosty Opolskiego para ta zdobyła III miejsce.

Na tym samym turnieju bezkonkurencyjni okazali się Kamil Górlicki i Agata Jendrzejczyk, którzy zajęli I miejsce w kategorii 14-15, Klasa: B, Styl: Latin.

Podobnym sukcesem mogli pochwalić się ich klubowi koledzy Przemysław Zdziech, Zuzanna Targowska, którzy podczas Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego ZATAŃCZ z GWIAZDAMI 2012 w Rędzinach, 16 września 2012 roku, zajęli I miejsce w kategorii 14-15, Klasa: B, Styl: Latin.

A to nie koniec dobrej passy tancerzy z Szydłowca. Kolejny weekend i kolejne sukcesy. Podczas Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego w Płocku w minioną sobotę na najwyższym podium stanęli Agata i Kamil, a tuż za nimi na drugim miejscu Zuzia i Przemek. Podobnie było następnego dnia na Turnieju w Lublinie. Ponadto para Jedrzejczyk – Górlicki wywalczyła Puchar Prezydenta Lublina jako najlepsza para turnieju, jednocześnie zdobywając najwyższą w tej kategorii wiekowej klasę taneczną A. Cieszy to tym bardziej, że to jedyna jak do tej pory para z KTT Zamek, która może pochwalić się takim osiągnięciem.

Sukcesy par są niewątpliwie owocem wakacyjnych treningów, które odbyły się dzięki wsparciu SCKiS "ZAMEK" oraz staraniom Stowarzyszenia Sportowego Tańca Towarzyskiego, które pozyskało fundusze w wyniku konkursów ogłoszonych przez Urząd Miejski w Szydłowcu - wypoczynek letni połączony z warsztatami tanecznymi oraz Starostwo Powiatowe - organizacja szkoleń w zakresie sportowego tańca towarzyskiego.

Nasze „mistrzowskie pary” oraz ich młodszych kolegów będzie można podziwiać na Międzyklubowym Turnieju Tańca Towarzyskiego, który już niebawem odbędzie się w Szydłowcu.