Gmina Szydłowiec poszerza ofertę inwestycyjną

Opublikowano: 11 czerwiec 2018

Pomiędzy drogą krajową S7 i stacja kolejową Szydłowiec, na obszarze około 66 ha znajduje się szydłowiecka strefa przemysłowa. Są to tereny, których właścicielami są Gmina Szydłowiec, Skarb Państwa, a także osoby prywatne. Atutami strefy są dostępność komunikacyjna dla przyszłych inwestorów oraz dogodne położenie przy jednej z głównych dróg krajowych.

Obszar strefy jest przeznaczony na działalność produkcyjną, przemysłową i usługową.Gmina Szydłowiec sukcesywnie zwiększa powierzchnię terenów inwestycyjnych, wykupując kolejne działki.
Jak informuje Burmistrz Szydłowca Artur Ludew, prowadzone przez trzy lata działania dotyczące zamian i wykupów gruntów przynoszą zamierzone efekty.
- W IV kwartale 2017 roku inwestor nabył działkę przy ul. Pięknej (przetarg odbył się 17 listopada 2017 roku), na której powstanie hala magazynowo-biurowa o powierzchni ok. 600-800 m2, a w drugim etapie ma zostać rozbudowana do około 2000 użytkowych metrów kwadratowych. Inwestycja ta przyczyni się do powstania nowych miejsc pracy. Termin zakończenia budowy deklarowany przez inwestora to połowa 2019 roku. Jeszcze w tym roku planujemy uzbrojenie tego terenu, ponieważ przy ulicy Pięknej brak jest wodociągu i kanalizacji – informuje Burmistrz.
W ostatnich dniach uprawomocniła się decyzja o wydaniu zezwolenia na inwestycję jaką będzie budowa przedłużenia ulicy Leśnej również z jej uzbrojeniem.
W takcie opracowania jest również zmiana planu zagospodarowania przestrzennego, w ramach którego gmina będzie mogła zaoferować inwestorom tereny inwestycyjne powiększone o ok. 16 ha.
Obecnie gmina jest w przededniu pierwszego dużego postępowania przetargowego na grunty przy ulicy Leśnej. Teren pod inwestycję, na który przygotowywany jest ten przetarg to blisko 6 ha.