Skip to main content

Turniej COCA-COLA CUP

Drukuj
Opublikowano: 22 maj 2014

Drużyna PG1Po raz kolejny w Szydłowcu w dniach 2-3 kwietnia 2014 r. odbyły się eliminacje ogólnopolskiego turnieju piłkarskiego Coca-Cola Cup. W tym roku Szydłowiec reprezentowany był przez zespoły dziewcząt i chłopców z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Szydłowcu.

Na obiektach sportowych Zespołu Szkół spotkały się drużyny gimnazjalne, reprezentujące gminy Mirów, Chlewiska, Orońsko i gospodarze turnieju - PG1 Szydłowiec.

Do dalszych rozgrywek awansowały zespoły, które zwyciężyły w swoich kategoriach. W kategorii dziewcząt awans wywalczyły dziewczęta z PG1 Szydłowiec, natomiast w kategorii chłopców drużyna z PG Orońsko. Drużyna chłopców z PG1 Szydłowiec zajęła drugie miejsce.

W dalszym etapie rozgrywek drużyna dziewcząt z Publicznego Gimnazjum nr 1 w Szydłowcu rywalizowała o awans do finałów wojewódzkich w miejscowości Tczów k/Zwolenia. W pierwszym spotkaniu zawodniczki reprezentujące region szydłowiecki pokonały zespół gospodarzy 5:0. Następnie - trapione wieloma kontuzjami - uległy 0:1 z PG4 Radom i 1:2 z PG13 Radom, ostatecznie zajmując trzecie miejsce.

Organizatorem szydłowieckiego turnieju, a zarazem trenerem szydłowieckich drużyn był Maciej Kapturski.

Drużyna dziewcząt rozgrywała zawody w składzie: Anna Wesołowska - kapitan zespołu, Patrycja Łabędzka - bramkarz, Aleksandra Grzybowska, Martyna Ziętkowska, Aleksandra Bączek, Kinga Wiatrowska, Aleksandra Piętak, Emilia Stępień, Kornelia Piasecka, Mira Chwalkiewicz.