Ułatwienia dostępu

Skip to main content

„24 GODZINY W DOJO”

Drukuj
Opublikowano: 21 maj 2014

Mushin„24 GODZINY W DOJO” to projekt szydłowieckich karateków związany z uczczeniem 20 rocznicy śmierci Sosai Matsutatsu Oyamy (1923-1994) – twórcy stylu Kyokushin Karate. Tygodniowy cykl treningów w którym uczestniczyli karatecy z wszystkich grup wiekowych Szydłowieckiego Klubu Karate Kyokushin MUSHIN, uwieńczyła tytułowa doba spędzona w Dojo – czyli sali ćwiczeń. Niezwykły okres wytężonego treningu i kontemplacji sprawił, że wyzwanie realizacji tej części przedsięwzięcia przyjęli na siebie członkowie kadry zawodniczej klubu. Był to wyjątkowy czas, który z pewnością na długo pozostanie w sercach uczestników. Była to również wyjątkowa okazja do wspomnień i nocnych rozmów przy ognisku. Efektywny trening, seminarium sędziowskie, integracja grupy oraz propagowanie ponadczasowych idei Karate Kyokushin o istotnym znaczeniu dla profilaktyki społecznej, którym towarzyszyła wspaniała przyjazna atmosfera – to jedynie niektóre wartości realizacji przedsięwzięcia.

Należy wspomnieć, że obok owocnej rywalizacji sportowej na arenach ogólnopolskich i międzynarodowych, jest to już drugie tegoroczne przedsięwzięcie MUSHIN realizowane na terenie Gminy Szydłowiec, a skierowana do mieszkańców naszego regionu. Warto przypomnieć, że w poprzednim przedsięwzięciu – IX Zimowej Akademii Karate Kyokushin (zorganizowanej jak co roku w okresie ferii zimowych), udział wzięła łącznie ponad 50 osobowa grupa dzieci i młodzieży Ziemi Szydłowieckiej. Prócz treningów karate i samoobrony oraz licznych gier i zabaw sportowych, atrakcjami zimowego przedsięwzięcia były wycieczki do szkółki jeździeckiej, na basen i kina.

Warto podkreślić, że działalność Stowarzyszenia MUSHIN opiera się na pracy społecznej członków. Realizacja tak różnorodnych przedsięwzięć obok szkolenia sportowego, możliwa jest również dzięki wsparciu z środków publicznych w ramach otwartych konkursów ofert, jak również pomocy rosnącej rzeszy przyjaciół, sympatyków i ludzi dobrej woli. Tak też było przy w przypadku realizacji projektu „24 godziny w Dojo”. Stowarzyszenie MUSHIN wyraża wdzięczność wszystkim osobom, które udzieliły bezpośredniego wsparcia i pomocy przy realizacji tegoż zadania, a w szczególności:

  1. Paniom Marii Michajłow i Bernardzie Padzik - Dyrekcji Zespołu Szkół Im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Szydłowcu - za udostępnienie sali gimnastycznej, przyjazną atmosferę i doskonałą współpracę na co dzień.
  2. Sylwii Dobrzańskiej – asystentce koordynatora projektu, wolontariuszce, uczennicy Technikum Prawnego w Radomiu – za bezinteresowną pomoc administracyjno-biurową w przygotowaniu projektu i jego realizacji.
  3. Panu Moez’owi Missaoui – właścicielowi szydłowieckiego Kebabu „ALIBABA” – za wspaniały poczęstunek, wyśmienite posiłki i przemiłą obsługę.

{phocagallery view=category|categoryid=865|limitstart=0|limitcount=8}