Nasze miasto ponownie odwiedził Michał Łukasiewicz - społecznik, podróżnik i producent telewizyjny, realizator ogólnopolskiej akcji "Od deski do deski", który w 2015 roku podróżował po Polsce z deską do prasowania. Celem tej nietypowej podróży, o której informowały media zarówno lokalne, jak i ogólnopolskie była promocja polskiego czytelnictwa, turystyki oraz zdrowego trybu życia.

Pan Michał ze swoją deską odwiedził wiele miejscowości, a każda wizyta została utrwalona pamiątkowymi wpisami. Na desce przybijano pieczątki miejscowych oddziałów PTTK i organizacji, które pragnęły poprzeć akcję. Po jej zakończeniu deska-podróżniczka trafiła do Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika w Toruniu.
10 grudnia 2015 roku Michał Łukasiewicz odwiedził Szydłowiec. Zwiedził nasze miasto, rozmawiał z mieszkańcami, był także gościem Burmistrza Szydłowca i Rady Miejskiej. Zawsze podkreślał, że Szydłowiec zrobił na nim duże wrażenie, że jest wyjątkowym miejscem, do którego chętnie będzie wracał i które będzie polecał innym.
8 czerwca br. mieliśmy niezaprzeczalny dowód, że to nie były tylko kurtuazyjne słowa. Pan Michał, odwiedził wiele miejsc w Polsce i na świecie. Ze wszystkich - wspólnie z narzeczoną zdecydował, że sakramentalne tak wypowiedzą w szydłowieckiej farze. Wśród winszujących nowożeńcom była sekretarz gminy Dorota Kubiś, która przekazała gratulacje i życzenia od Burmistrza oraz pracownicy Wydziału Informacji i Promocji Urzędu Miejskiego . Niezwykle miłym dla nas akcentem tej uroczystości było zaproszenie gości weselnych, wśród których byli podróżnicy, miłośnicy fotografii i dziennikarze, do wspólnego spaceru po mieście i zachęcanie do odwiedzania Szydłowca.

Płatności bezgotówkowe

Sport

Młodzi karatecy uczyli się bawiąc

25 osób z organizacji Kyokushin Karate Matsushima Polska "MUSHIN" Honbu Dojo Szydłowiec,...

Więcej...
XXIX Ogólnopolski Bieg Uliczny w Sadku

24 czerwca po raz XXIX odbył się Ogólnopolski Bieg Uliczny w Sadku. Wydarzenie zgromadziło...

Więcej...
5 medali z Heros Cup 2018

Nasi zawodnicy karate wiedzą jak zdobywa się medale. 10 czerwca br. reprezentacja Kyokushin...

Więcej...
Sukces naszych na Turnieju Karate

2 czerwca 2018 r. w hali sportowej przy ulicy Żytniej w Kielcach odbyła się kolejna edycja...

Więcej...

Edukacja

Interaktywne tablice dla szkół

Gmina Szydłowiec pozyskała wsparcie finansowe z „Rządowego Programu Rozwijania Szkolnej...

Więcej...
Laureatki konkursu plastycznego

Patrycja Głowacka z klasy IV Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Sadku,...

Więcej...
„Mali Odkrywcy” z wyróżnieniem

10 maja 2018 r. w piękny słoneczny dzień odbył się I Integracyjny Przegląd Piosenki Ludowej pod...

Więcej...
Nauczyciele wystawili „Kota w butach”

Wspaniała scenografia, pomysłowe kostiumy, świetne kreacje aktorskie, a do tego wpadające w ucho...

Więcej...

Kultura

Recital Aleksandry Brzeźniak

W sobotni wieczór 28 lipca w Szydłowieckim Centrum Kultury – Zamek odbył się recital Aleksandry...

Więcej...
Hit Festiwal zgromadził tłumy

W niedzielę, 15 lipca na stadionie „Szydłowianki” odbył się „7 Pomidzi Hit Festiwal”. To...

Więcej...
Azyl P. w 100-lecie niepodległości

Sobotniego wieczoru w Szydłowcu królował rock, a to za sprawą koncertu zespołu Azyl P., jaki 14...

Więcej...
„SURREALIZM” - obejrzyj wystawę

5 lipca w Szydłowieckim Centrum Kultury – Zamek odbył się wernisaż wystawy malarstwa Ryszarda...

Więcej...