Nasze miasto ponownie odwiedził Michał Łukasiewicz - społecznik, podróżnik i producent telewizyjny, realizator ogólnopolskiej akcji "Od deski do deski", który w 2015 roku podróżował po Polsce z deską do prasowania. Celem tej nietypowej podróży, o której informowały media zarówno lokalne, jak i ogólnopolskie była promocja polskiego czytelnictwa, turystyki oraz zdrowego trybu życia.

Pan Michał ze swoją deską odwiedził wiele miejscowości, a każda wizyta została utrwalona pamiątkowymi wpisami. Na desce przybijano pieczątki miejscowych oddziałów PTTK i organizacji, które pragnęły poprzeć akcję. Po jej zakończeniu deska-podróżniczka trafiła do Muzeum Podróżników im. Tony’ego Halika w Toruniu.
10 grudnia 2015 roku Michał Łukasiewicz odwiedził Szydłowiec. Zwiedził nasze miasto, rozmawiał z mieszkańcami, był także gościem Burmistrza Szydłowca i Rady Miejskiej. Zawsze podkreślał, że Szydłowiec zrobił na nim duże wrażenie, że jest wyjątkowym miejscem, do którego chętnie będzie wracał i które będzie polecał innym.
8 czerwca br. mieliśmy niezaprzeczalny dowód, że to nie były tylko kurtuazyjne słowa. Pan Michał, odwiedził wiele miejsc w Polsce i na świecie. Ze wszystkich - wspólnie z narzeczoną zdecydował, że sakramentalne tak wypowiedzą w szydłowieckiej farze. Wśród winszujących nowożeńcom była sekretarz gminy Dorota Kubiś, która przekazała gratulacje i życzenia od Burmistrza oraz pracownicy Wydziału Informacji i Promocji Urzędu Miejskiego . Niezwykle miłym dla nas akcentem tej uroczystości było zaproszenie gości weselnych, wśród których byli podróżnicy, miłośnicy fotografii i dziennikarze, do wspólnego spaceru po mieście i zachęcanie do odwiedzania Szydłowca.

Płatności bezgotówkowe

Sport

Grali o Puchar Burmistrza

W ramach 27 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Szydłowcu w dniu 13 stycznia odbył...

Więcej...
medale dla zaowdników SKKK MUSHINZłoto i brąz dla zawodników SKKK MUSHIN

W ubiegłą niedzielę, 14 października dwoje zawodników z szydłowieckiego klubu Karate Kyokushin...

Więcej...
VIII TURNIEJ Ochotniczych Straży Pożarnych

1 września 2018 r. druhowie z gminnych jednostek OSP stanęli do rywalizacji sportowej na...

Więcej...
Młodzi karatecy uczyli się bawiąc

25 osób z organizacji Kyokushin Karate Matsushima Polska "MUSHIN" Honbu Dojo Szydłowiec,...

Więcej...

Edukacja

Pieniądze dla PSP nr 1

Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana III Sobieskiego otrzymała...

Więcej...
Prezenty dla PSP w Sadku

Sportowe wsparcie dla Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Sadku. Placówka...

Więcej...
IMIENINY TĘCZOWEGO MISIA

28 listopada, w czwartkowe przedpołudnie dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 1 w Szydłowcu...

Więcej...
Z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej odbyły się w tym roku 12 października. Uroczystości...

Więcej...

Kultura

W Szydłowcu zabrzmiały hity salsy

26 października w szydłowieckim zamku odbył się koncert zespołu El Salsero z saksofonistą Luisem...

Więcej...
XVI Szydłowieckie Dożynki w Zdziechowie

Tradycją mieszkańców gminy Szydłowiec stało się wspólne obchodzenie święta plonów. Tegoroczne...

Więcej...
Zapraszamy na uroczystości

Burmistrz Szydłowca Artur Ludew, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Zarząd Koła w...

Więcej...
Koncert Miejskiej Orkiestry Dętej

15 sierpnia na dziedzińcu zamkowym miał miejsce uroczysty koncert Miejskiej Orkiestry Dętej pod...

Więcej...