Inkubator przedsiębiorczościZakończyły się prace remontowo - budowlane w ramach projektu Międzygminna Strefa Aktywności Gospodarczej i Inkubator Przedsiębiorczości w Szydłowcu przy ulicy Kolejowej. Zakres wykonanych robót jest bardzo szeroki. Rozbudowano budynek po byłej przychodni zakładowej ZEP Profel na Centrum Obsługi Inwestora. Zmienił się też sąsiedni budynek byłego magazynu, który po przebudowie i adaptacji będzie mieścił siedzibę Inkubatora Przedsiębiorczości.

Zarówno zewnętrz jak i wnętrza budynków są całkowicie odnowione. Zagospodarowano również teren wokół budynków. Wkrótce zostanie ogłoszony przetarg na wyposażenie pomieszczeń. W ten sposób przygotowany zostanie kompleks, w którym obecni i przyszli przedsiębiorcy będą mogli uzyskać niezbędne informacje w zakresie możliwości inwestycyjnych na terenie Szydłowca, a także prowadzić działalność gospodarczą w sprzyjających warunkach.

Całość projektu Międzygminna Strefa Aktywności Gospodarczej i Inkubator Przedsiębiorczości w Szydłowcu zamyka się w kwocie 1.540.906,51 zł z czego 1.228.702,62 zł to środki pozyskane przez Gminę Szydłowiec z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.