Budowa inkubatoraTrwają prace w ramach projektu Międzygminna Strefa Aktywności Gospodarczej i Inkubator Przedsiębiorczości w Szydłowcu przy ulicy Kolejowej.

W ostatnim czasie, w remontowanych budynkach wykonana została nowa instalacja elektryczna. Ponadto na jednym z obiektów, wchodzących w tworzoną Międzygminną Strefę Aktywności Gospodarczej, położono nową elewację zewnętrzną.

Zakres zaplanowanych prac jest szeroki. Obejmuje on rozbudowę i adaptację budynku po byłej przychodni zakładowej ZEP Profel na Centrum Obsługi Inwestora. Zmieni się też sąsiedni budynek byłego magazynu, który po przebudowie i adaptacji będzie mieścił siedzibę Inkubatora Przedsiębiorczości. Pomieszczenia będą całkowicie odnowione i wyposażone. W ten sposób przygotowany zostanie kompleks, w którym obecni i przyszli przedsiębiorcy będą mogli uzyskać niezbędne informacje w zakresie możliwości inwestycyjnych na terenie Szydłowca, a także prowadzić działalność gospodarczą w sprzyjających warunkach.

Środki na realizację tego projektu pozyskane zostały przez Gminę Szydłowiec z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.


Budowa inkubatora