Podpisanie umowy Międzygminna Strefa Aktywności Gospodarczej oraz Inkubator Przedsiębiorczości powstaną w Szydłowcu. Projekt zakłada adaptację obecnych budynków przy ul. Kolejowej w Szydłowcu na kompleks gospodarczy, w którym będą mieściły się biura i zakłady usługowe związane z obsługą inwestora (w jednym budynku) oraz inkubator przedsiębiorczości w drugim budynku.

Inwestycja obejmie remont i modernizację wnętrza budynku Międzygminnej Strefy Aktywności Gospodarczej o powierzchni użytkowej 415,30 m2. Projekt zakłada wymianę instalacji wodno-kanalizacyjnej, elektrycznej i c.o., stolarki okiennej i drzwiowej oraz pokrycia dachowego. W budynku zainstalowana zostanie winda dla osób niepełnosprawnych. Znajdą się tam także sala konferencyjna, pomieszczenia biurowe, sanitariaty oraz kuchnia. Wszystkie pomieszczenia zostaną odpowiednio wyposażone.

Wyremontowany i zmodernizowany będzie także drugi budynek – Inkubator Przedsiębiorczości o powierzchni użytkowej 117,09 m2. Wymienione zostaną instalacje: wodno-kanalizacyjna, elektryczna i c.o., a także stolarka okienna i drzwiowa oraz pokrycie dachowe. W budynku zlokalizowane zostaną pomieszczenia biurowe, które będą wyposażone w meble i sprzęt biurowy.

Projekt obejmuje też zagospodarowanie przestrzeni wokół budynków. Obiekty zostaną ogrodzone, wokół zasiana zostanie trawa i posadzone krzewy. Chodniki i parking wyłożone zostaną kostką brukową.

Tytuł projektu: Międzygminna Strefa Aktywności Gospodarczej i Inkubator Przedsiębiorczości w Szydłowcu

Całkowita wartość projektu: 1 540 906,51 zł
Kwota dofinansowania: 1 228 702,62 zł
Beneficjent: Gmina Szydłowiec


Źródło artykułu: www.mazovia.pl