Plakat Konkursu

Tegoroczna edycja będzie przebiegać pod hasłem „Bezpiecznie na wsi mamy, bo ryzyko upadków znamy”.


Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego informuje, że został ogłoszony III Ogólnopolski Konkurs dla Dzieci na Rymowankę o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym. Uczestnikami Konkursu mogą być dzieci urodzone w latach 2008-2011, których przynajmniej jeden rodzic lub opiekun prawny podlega ubezpieczeniu społecznemu rolników.

Celem Konkursu jest popularyzowanie wiedzy o zagrożeniach wypadkowych związanych z upadkami osób w gospodarstwach rolnych, poprawa poziomu bezpieczeństwa pracy na obszarach wiejskich, zmniejszenie wypadków przy pracy i chorób zawodowych rolników, promocja prawidłowych nawyków i zachowań dzieci związanych z pracą i zabawą na terenie gospodarstwa rolnego oraz popularyzacja „Wykazu czynności szczególnie niebezpiecznych, związanych z prowadzeniem gospodarstwa rolnego, których nie należy powierzać dzieciom poniżej 16 lat”

Zadaniem konkursowym dziecka jest ułożenie rymowanki złożonej minimum z czterech wersów, popularyzującej sposoby ograniczenia ryzyka upadków osób w gospodarstwach rolnych z wykorzystaniem czterech słów: upadek, przyczyna, prewencja, zdrowie, buty, ślisko, bezpieczeństwo, wchodzić; użytych w dowolnej liczbie i formie.

Praca konkursowa dziecka powinna być podpisana imieniem i nazwiskiem uczestnika konkursu i złożona do siedziby Oddziału w terminie do 15.03.2022 r. na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub pocztą tradycyjną na adres: OR KRUS, ul. Mińska 25, 03-808 Warszawa.

 

Na kopercie zgłoszenia wysyłanego pocztą tradycyjną lub w tytule e-maila należy wpisać: „Konkurs na rymowankę” a także załączyć formularz zgłoszeniowy podpisany przez rodzica / opiekuna prawnego.

Szczegółowe informacje i Regulamin Konkursu zostały zamieszczone na stronie internetowej Kasy.

 

zał_nr_2_plakat_rymowanka_2022-1.jpg