Wychodząc naprzeciw potrzebom społecznym Gmina Szydłowiec utworzyła Klub Senior+, oferując tym samym miejsce, gdzie można ciekawie i aktywnie spędzić czas w gronie przyjaznych osób.

17 stycznia odbyło się oficjalne spotkanie inaugurujące działalność Klubu. Zgromadzonych powitali Krzysztof Kisiel - dyrektor MOPS’u w Szydłowcu i Sylwia Sokołowska, która sprawuje bezpośrednią opiekę nad nowoutworzoną jednostką. Na spotkaniu obecna była również Aneta Furmańska - Zastępca Burmistrza Szydłowca, która życzyła seniorom miło spędzonego czasu w nowo powstałym miejscu. Pokdreśliła, jakie możliwości rozwijania swoich zainteresowań oraz aktywności fizycznej niesie za sobą przynależność do klubu. Wszystko to służy zdrowiu i wpływa na poprawę komfortu życia.

Przy kubku gorącej herbaty i słodkim poczęstunku rozmawiano o tym, jakie zajęcia są w harmonogramie na najbliższy czas, podkreślając że to uczestnicy będą kreatorami tego, co zadzieje się w Klubie. Zachęcano także seniorów do dzielenia się swoimi pomysłami i pasjami, tak aby to miejsce było drugim domem, a wspólny czas wypełniony radością.