XXV Zamkowe Spotkania Teatralne o Laur Złotego Gargulca

gargulec_plakat_
Kategoria
Kultura
Termin
2020-10-24 - 2020-10-25
Miejsce
Szydłowiec
Strona WWW

Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w 25. edycji Zamkowych Spotkań Teatralnych o laur „Złotego Gargulca”, która odbędzie się 24 i 25 października 2020 r. Zamkowe Spotkania Teatralne to ogólnopolski przegląd dziecięcych i młodzieżowych teatrów amatorskich.

W tym roku, ze względu na pandemię COVID-19, konkurs i warsztaty teatralne dla uczestników odbędą się w formie online. Na sali kameralnej przewidziany jest też występ GOŚCIA SPECJALNEGO (transmisja live z koncertu dostępna będzie na naszym profilu facebook’owym)

Chętne do udziału w Spotkaniach amatorskie grupy teatralne proszone są o mailowe przesłanie karty zgłoszenia oraz linku do nagrań wideo swoich spektakli (nagranie należy umieścić na platformie YouTube). Szczegóły i warunki uczestnictwa dostępne są w regulaminie dostępnym na stronie sckzamek.pl.

W organizowanych od 1994 roku Zamkowych Spotkaniach Teatralnych o laur „Złotego Gargulca” uczestniczą teatry żywego planu, teatry lalkowe, teatry wykorzystujące techniki animacji jako uzupełnienie żywego planu i teatry prezentujące spektakle uliczne. Dwudniowym prezentacjom konkursowym na szydłowieckim zamku towarzyszą warsztaty teatralne prowadzone przez specjalistów z dziedziny teatru i dziedzin pokrewnych oraz spektakle teatralne, w tym teatrów alternatywnych czy improwizowanych oraz koncerty ciekawych artystów.

Tegoroczna edycja Zamkowych Spotkań dofinansowana jest ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura – Interwencje 2020.

Patronat medialny: Radio Kielce, Radio Radom, Portal Nasz Szydłowiec, Echo Dnia Radomskie

 
 

Terminy

  • Od 2020-10-24 do 2020-10-25

Wspierane przez iCagenda