Kalendarz wydarzeń

Poprzedni miesiąc Poprzedni dzień Następny dzień Następny miesiąc
W roku W miesiącu W tygodniu Według dnia Szukaj Przejdź do miesiąca
Koncert noworoczny w szydłowieckim muzeum
Piątek, 19. Styczeń 2018, 19:00
Odsłon : 440

plakat koncert kuba stankiewicz int

Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu serdecznie zaprasza 19 stycznia 2018 r. o godzinie 19.00. do swojej siedziby – Zamku Szydłowieckich i Radziwiłłów na koncert zespołu „Kuba Stankiewicz International Jazz Trio”.
Kuba Stankiewicz, należący do ścisłej czołówki polskich pianistów jazzowych, kompozytor i pedagog, absolwent Berklee College of Music w Bostonie, wykładowca Akademii Muzycznej we Wrocławiu oraz laureat licznych nagród muzycznych, wystąpi z Wojciechem Pulcynem – kontrabasistą, muzykiem sesyjnym i kompozytorem, na co dzień współpracującym z wieloma gwiazdami polskiej i zagranicznej sceny jazzowej oraz Tiną Raymond (USA) – perkusistką, wykładowcą muzyki w Los Angeles City Colleg w Hollywood, jedną z nielicznych kobiet, które etatowo zajmują się jazzem w USA.
Artyści wykonają program The Music of Henryk Wars — kontynuację projektu poświęconego amerykańskim twórcom polskiego pochodzenia, który Kuba Stankiewicz rozpoczął w ostatnich latach. W szydłowieckim koncercie zabrzmią utwory Henryka Warsa, pioniera jazzu w Polsce, osiadłego po II wojnie światowej w Los Angeles. Piosenki Warsa śpiewane były przez najlepszych piosenkarzy i piosenkarki tamtych czasów: m.in. Tadeusza Olszę, Hankę Ordonównę, Tolę Mankiewiczównę, Eugeniusza Bodo, Mieczysława Fogga.
Po tym wyjątkowym spotkaniu muzycznym, będzie możliwość obejrzenia wystawy czasowej „Ludowe stradivariusy”, gdzie znalazły się najciekawsze i najbardziej znamienne formy skrzypiec. Zdecydowana większość z nich pochodzi z magazynów szydłowieckiego muzeum, natomiast dziewięć cennych eksponatów użyczyły: Muzeum Narodowe w Poznaniu, Muzeum Etnograficzne im. Marii Znamierowskiej-Prüfferowej w Toruniu, Muzeum Narodowe w Kielcach oraz Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie.