Sport


15 stycznia odbył się turniej halowej piłki nożnej o puchar Burmistrza Artura Ludwa. Do turnieju zgłosiło się dziewięć zespołów, podzielonych na dwie grupy. Każdy uczestnik turnieju wspomógł WOŚP, co w sumie pozwoliło na zebranie 640 zł.

Read more

W dniu 3.12.2016 r. w hali ZS im. Jana Pawła II odbył się Mikołajkowy turniej halowej piłki nożnej o puchar Burmistrza Szydłowca Artura Ludwa. Do rywalizacji zgłosiło się 10 drużyn z terenu gminy i powiatu szydłowieckiego. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy. Po bardzo wyrównanych i emocjonujących spotkaniach, awans do półfinałów uzyskały drużyny AKUKARACZA z Szydłowca, zespół ten zasilił Burmistrz Artur Ludew, SZATAN BUDKI z Budek, FAJNIE FAJNIE z Orońska oraz GALACTIKOS z Mirowa.

Read more

20 listopada 2016 roku w Końskich rozegrał się III Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin o Puchar Ziemi Koneckiej w której wystartowało ponad 390 zawodników z 30 drużyn w tym 32 osoby z SKKK MUSHIN w Szydłowcu. Zawodnicy startowali we wszystkich kategoriach wagowych i wiekowych, w tym 3 osoby po raz pierwszy w kategorii senior - pierwszy start.

Read more

18 listopada 2016 r. w Publicznym Gimnazjum w Mirowie odbyły się zawody powiatowe w unihokeju chłopców. Organizatorem zawodów był Koordynator Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego Andrzej Koniarczyk. W zawodach uczestniczyło 6 drużyn chłopców.

Read more

12 listopada 2016 roku na zaproszenie Łosickiego Klubu Karate Kyokushin "Bushido", kierowanego przez sensei Andrzeja Kulesza, reprezentacja Kyokushin Karate Matsushima Polska "MUSHIN" Honbu Dojo Szydłowiec w składzie: Julia Pobideł, Alicja Sala, Kornel Cegliński, Adam Bednarczyk, Igor Kijak, Szymon Suligowski i Kamila Nalberska, uczestniczyli w II Ogólnopolskim Turnieju Karate Shinkyokushin z okazji Święta Niepodległości.

Read more

29 października br. Fundacja Wspierania Kyokushin Karate Matsushima Polska "MUSHIN" Honbu Dojo Szydłowiec, zorganizowała dla swoich podopiecznych wyjazd do Jaskini Raj. W wyjeździe uczestniczyło 51 osób. Przygodę rozpoczęto od zwiedzenia Pierwszego Centrum Neandertalczyka.

Read more

26 października Burmistrz Szydłowca Artur Ludew spotkał się z zawodnikami Szydłowieckiego Klubu Karate Kyokushin "MUSHIN", trenerem młodzieży Mariuszem Szymkiewiczem oraz prezesem Wojciechem Dobrzańskim.

Read more

Szydłowiecki Klub Karate Kyokushin MUSHIN działa dynamicznie i odnosi sukcesy. W piątkowy wieczór - 30.09, karatecy wybrali się do Ełku, gdzie dotarli na 1 w nocy, a już w sobotni poranek wzięli udział w treningu. Ćwiczyli również w południe i po południu. Niemal prosto z sali treningowej udali się w drogę powrotną do Szydłowca. Kilka godzin odpoczynku i w niedzielę stawili się na Ogólnopolskim Turnieju o Puchar z Żeliwa w Końskich. Udział karateków z SKKK MUSHIN zaowocował 10 medalami.

Read more

Turniej piłki nożnej oldbojów rozegrany został 9 września 2016 roku na boisku Orlik przy ulicy Sportowej. W rozgrywkach wzięły udział drużyny: OSKAR PRZYSUCHA, CBS, OLD BOYS WT i OLDBOYS SZYDŁOWIANKA. W turnieju oprócz byłych klubowych zawodników pojawili się szydłowieccy nauczyciele, animatorzy, samorządowcy - na czele z burmistrzem Arturem Ludwem, który wspierał oldbojów Szydłowianki.

Read more

Trenerzy z SKKK MUSHIN - Szydłowieckiego Klubu Karate Kyokushin MUSHIN - sensei Mariusz Szymkiewicz oraz senpai Zbigniew Kozłowski uczestniczyli w Międzynarodowy Letni Obóz Karate Shinkyokushinkai, który w tym roku odbył się w Kielcach. Organizatorem tej prestiżowej imprezy była Polska Federacja Karate Shinkyokushinkai do której to ma zaszczyt należeć SKKK MUSHIN. Dzięki temu zawodnicy oraz trenerzy SKKK MUSHIN mogą trenować u boku znakomitych instruktorów z całego świata.

Read more

Płatności bezgotówkowe

Sport

Rozgrywki sportowe - grali w kosza i tenisa

3 sierpnia odbył się Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Szydłowca. W turnieju zwyciężył...

Read more
Na kortach o puchar Burmistrza

Zapraszamy do udziału w rywalizacji sportowej. 3 sierpnia (sobota) od godz. 9.00 na kortach przy...

Read more
IX TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ OSP O PUCHAR BURMISTRZA

W niedzielę 07.07.2019 r. na Orliku w Majdowie odbył się IX Turniej Piłki Nożnej Ochotniczych...

Read more

Edukacja

Od września ruszy Akademia Wiedzy

Na kilka dni przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego mamy dobre wiadomości dla uczniów...

Read more
Gdzie radosna zabawa to codzienność

Od września 2019 roku Miejski Zespół Żłobków w Szydłowcu czeka na kolejne dzielne dzieciaczki....

Read more
Przed nowym rokiem szkolnym

Wakacje to czas, kiedy w murach szkolnych uczniowski gwar zastępują odgłosy prac remontowych....

Read more
UROCZYSTOŚĆ NADANIA SZTANDARU SZKOŁY

"Sztandar to symbol, świętość. Jego miejsce tkwi gdzieś między hymnem narodowym a przysięgą...

Read more

Kultura

XXVII PRZEGLĄD KAPEL I ZESPOŁÓW LUDOWYCH STYLIZOWANYCH im. JANA DERLETY

XXVII PRZEGLĄD KAPEL I ZESPOŁÓW LUDOWYCH STYLIZOWANYCH im. JANA DERLETY organizowany przez...

Read more
Kultura Łączy Pokolenia

Takich sierpniowych dni w Szydłowcu jeszcze nie było. Przez cały weekend 23-25 sierpnia, na...

Read more
Zapraszamy na dożynki

Szanowni Państwo!
Podobnie, jak w latach ubiegłych gmina Szydłowiec organizuje Dożynki Gminne....

Read more
Festiwal muzyki disco- polo

14 lipca na stadionie Szydłowianki Szydłowiec odbył się 8 Pomidzi Hit Festiwal. Zabawa trwała do...

Read more