Już niemal dwa tygodnie w Szydłowcu stacjonuje pluton z 62 Batalionu Lekkiej Piechoty w Radomiu, dowodzonego przez ppłk Łukasza Baranowskiego. Pododdział na czele którego stoi ppor. Maciej Urban pomaga ludziom w tym trudnym czasie pandemii. To jeden z elementów walki z koronawirusem. (COVID-19).

Więcej...

Przyszło nam się zmierzyć z ogromnym wyzwaniem, sytuacją której się nie spodziewaliśmy. W tym ciężkim okresie należy przede wszystkim zachować rozsądek i odpowiedzialność. Chcę wszystkich Państwa uspokoić i poinformować, że zarówno Urząd Miejski, jak i Rada Miejska intensywnie pracuje. Wszelkie informacje o aktualnej sytuacji oraz działania konsultowane są telefonicznie bądź w postaci telekonferencji z Prezydium Rady. Problem pandemii dotyczy każdego z nas, nie tylko w kwestiach zdrowotnych, ale także gospodarczych i ekonomicznych. W związku z tym, jako Burmistrz Szydłowca w porozumieniu z Prezydium Rady Miejskiej podjąłem następujące kroki, które mają na celu wsparcie potrzebujących mieszkańców, w tym również lokalnych przedsiębiorców.

Więcej...

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej (dalej MOPS) w Szydłowcu informuje, że instytucja działa nadal i pracuje zgodnie z ustalonym czasem pracy, jednak mając na względzie zdrowie zarówno mieszkańców Gminy, jak i pracowników, wystosowano apel o ograniczenie wizyt w budynku MOPS-u do niezbędnego minimum i w miarę możliwości załatwianie wszelkich spraw w formie korespondencji tradycyjnej, drogą telefoniczną lub za pośrednictwem e-mail.

Więcej...

Burmistrz Szydłowca

Jak wszyscy wiemy sytuacja jest wyjątkowa, samorząd Gminy Szydłowiec dokłada wszelkich starań, aby zachować ciągłość swojej działalności na rzecz mieszkańców. Pracujemy z pełnym zaangażowaniem, zachowując wszelkie dostępne środki ostrożności. Staramy się dbać o bezpieczeństwo naszych pracowników, jak również naszych mieszkańców. Pandemia nas nie ominie, ale musimy zachować ostrożność, spokój i rozwagę, aby jej skutki były jak najmniejsze.

Wiem, że wielu lokalnych przedsiębiorców znalazło sie w bardzo trudnej sytuacji. Chcę zapewnić, że nasz samorząd na miarę swoich możliwości i kompetencji będzie wspierał przedsiębiorców. Obecnie czekamy na rządową spec ustawę, która może nam dać nowe uprawnienia, aby pomóc lokalnym firmom. Na tę chwilę możemy przede wszystkim na podstawie szeregu formalności wynikających z Ordynacji podatkowej dokonywać odroczeń, rozkładać na raty lub umarzać zaległości podatkowe. Liczę, że te procedury w obecnej sytuacji zostaną uproszone i będziemy mogli wyjąć na przeciw państwa oczekiwaniom. 

W poniedziałek odbędzie się kolejne posiedzenie Prezydium Rady Miejskiej z moim udziałem. Będziemy rozmawiać o ważnych kwestiach, m.in pomocy najbardziej potrzebującym, wsparciu przedsiębiorstw oraz SPZZOZ w Szydłowcu. Poinformujemy o tym, co zostanie ustalone w specjalnym komunikacie.

Czas, który wszyscy obecnie przeżywamy nie jest łatwy dla nikogo. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy stosują się do zaleceń, zachowują wszelkie środki ostrożności i są odpowiedzialni. Słowa uznania kieruję do osób pracujących, szczególnie służb medycznych, pracowników MOPS, służb mundurowych, jak również tych, którzy w ramach obowiązków służbowych mają bezpośredni kontakt z drugim człowiekiem, jak np, w sklepach i aptekach. Dziękuję za Wasze poświęcenie. Dziękuję również tym wszystkim, którzy organizują pomoc m.in. szyjąc maseczki ochronne.

Pomimo tego, że musimy ograniczyć kontakty międzyludzkie, nie możemy zamykać się na to, co przynosi nam dzisiejszy świat. Zachowajmy spokój i stosujmy się do zaleceń. Życzę wszystkim naszym mieszkańcom zdrowia ,siły i wytrwałości w tym trudnym dla nas czasie.


                                                                                                                          Z wyrazami szacunku
                                                                                                                          Burmistrz Szydłowca
                                                                                                                               Artur Ludew

23 marca odbyło się posiedzenie Prezydium Rady Miejskiej w Szydłowcu w formie wideokonferencji, w którym uczestniczyli przewodniczący Rady Miejskiej Marek Artur Koniarczyk, wiceprzewodnicząca RM Dorota Jakubczyk i wiceprzewodniczący RM Marek Plewa oraz wszyscy przewodniczący Komisji Stałych Rady Miejskiej: Anna Majstrak, Jadwiga Kopycka, Arkadiusz Sokołowski, Adam Pietras i Marek Cegliński.

Więcej...