Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Szydłowcu informuje, że od 8 kwietnia 2020 roku wypłaca wszystkie rodzaje świadczeń pieniężnych, tj.:
• ZASIŁEK STAŁY,
• ŚWIADCZENIA RODZINNE,
• ŚWIADCZENIA I ZASIŁKI PIELĘGNACYJNE,
• ŚWIADCZENIA WYCHOWAWCZE 500 +
• FUNDUSZ ALIMENTACYJNY
Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Szydłowcu – w sytuacji zagrożenia epidemiologicznego – działa i pracuje zgodnie z ustalonym czasem pracy, realizując wszystkie zadania wynikające z obowiązujących przepisów prawnych.

Więcej...

 zasady w walce z koronawirusem

Rozwój epidemii w Polsce powoduje kolejne decyzje o zasadach bezpieczeństwa. Prosimy o zapoznanie się z podstawowymi zasadami, jakie należy stosować w walce z koronawirusem. Poniżej  przypominamy jak uchronić przed zarażeniem, jak zachowywać się poza domem, jak wspierać seniorów.

Więcej...

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, w związku ze stanem epidemii, od 3 kwietnia do 11 kwietnia br. włącznie, Lasy Państwowe wprowadziły tymczasowy zakaz wstępu do lasu. Zamknięte pozostają też parki narodowe. Poniżej  ogłoszenie Nadleśniczego Nadleśnictwa Skarżysko.

Więcej...

KRUS w Radomiu przedstawia materiały informacyjne przygotowane przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Więcej...

Pandemia zmienia świat. Zmieniła również nasze plany na najbliższy weekend. Tegoroczną Niedzielę Palmową będziemy świętowali bez Szydłowieckiego Kiermaszu Wielkanocnego.
Z nostalgią wspominamy te minione kiermasze, których było siedemnaście. Barwne kramy ze świątecznymi ozdobami i wieloma przysmakami w tym roku nie staną na szydłowieckim Rynku Wielkim. Musimy wykazać się rozsądkiem, zadbać o zdrowie swoje i innych i zostać w domu.

Więcej...