W trosce o bezpieczeństwo naszych seniorów, w czwartek i piątek na Rynku Wielkim - przy ratuszu w godz. od 12.00 do 15.00 pracownicy Wydziału Gospodarki Komunalnej Urzędu Miejskiego będą rozdawali maseczki dla seniorów z naszej gminy (zapraszamy mieszkańców w wieku 60+)
Maseczki będą rozdawane bezpłatnie.

Weiterlesen...

Świat walczy z koronawirusem. Również my musimy zmieniać swoje plany tak, aby ograniczyć możliwość rozprzestrzeniania się choroby i minimalizować negatywne skutki pandemii. Wszyscy wiemy, że zakaz zgromadzeń jest podyktowany troską o nasze zdrowie, a co za tym idzie musimy zrezygnować z wydarzeń, m.in. takich jak dotychczas obchodzone święto miasta.

Weiterlesen...

Ze względu na trwający stan epidemii ulega zmianie termin na złożenie oświadczenia potwierdzającego brak zmian w 2020 roku w odniesieniu do wniosku o przyznanie płatności złożonego w roku 2019. Oświadczenia potwierdzające brak zmian w stosunku do wniosku o dopłaty z roku 2019 można składać od 2 marca 2020r. Do 8 kwietnia Agencja zarejestrowała 103,5 tys. prawidłowo złożonych oświadczeń.

Weiterlesen...

W tym roku przypada 80. rocznica Zbrodni Katyńskiej – straszliwego sowieckiego mordu oraz 10. rocznica katastrofy smoleńskiej. Jednak 10 kwietnia tego roku to dzień inny niż zwykle – bez uroczystości, przemówień, szkolnych akademii… Czas zupełnie nowy i niełatwy dla każdego z nas. Pamiętając o ofiarach tragicznych wydarzeń, Burmistrz Szydłowca Artur Ludew wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Markiem Arturem Koniarczykiem złożyli kwiaty przy pomniku upamiętniającym Zbrodnię Katyńską.

Weiterlesen...

Szydłowieckie Stowarzyszenie Pomocy Osobom Najuboższym we współpracy z Burmistrzem Szydłowca, Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Szydłowcu oraz Wojskami Obrony Terytorialnej rozpoczęło w dniu 9 kwietnia br. dystrybucję żywności na podstawie umowy ze Związkiem Stowarzyszeń Radomskim Bankiem Żywności, w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym realizowanego w Podprogramie 2019.

Weiterlesen...