Pozytywnie został oceniony wniosek Gminy Szydłowiec z maja 2017 roku o dofinansowanie z funduszy UE projektu "Rozwój aktywności społeczno-gospodarczej obszarów rewitalizowanych poprzez zagospodarowanie terenu nad zalewem w Szydłowcu, rzeką Korzeniówką oraz modernizację kina "Górnik".

 

W tym roku wykonana została modernizacja jazu i zapory ziemnej zbiornika. Akwen oczyszczono i odmulono, umocniono także jego linię brzegową. Teren wokół zbiornika został zagospodarowany. Wykonano pielęgnację zieleni, wytyczono nowe trawniki oraz rabaty kwiatowe i nasadzenia. Wybudowano altany, alejki spacerowe z piaskowca i boiska do piłki plażowej. Zamontowano nowe ławki i urządzenia do zabawy dla dzieci. Nad zalewem wybudowano także drewniany pomost.
Dzięki kolejne dotacji zrealizowany zostanie II etap modernizacji zalewu. Zakres prac przewidzianych w projekcie obejmuje m.in. montaż urządzeń do rekreacji i wypoczynku oraz budowę parkingów. Tereny położone nad rzeką Korzeniówką, a także budynek OSP wymagają obecnie gruntownej rewitalizacji. W/w projekt zakłada stworzenie ciągu pieszo-jezdnego nad Korzeniówką, tworzącego deptak ze ścieżką rowerową od ul. Sportowej do Rynku Wielkiego wraz z budową drogi dojazdowej do ul. Rzecznej, budową przepustów, przebudową nawierzchni ulic Źródlanej i Rzecznej, oraz umocnieniem brzegów Korzeniówki. Projekt obejmuje także remont i modernizację budynku Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. Kościuszki z adaptacją pomieszczeń I piętra na cele widowiskowe i termomodernizację budynku kina Górnik z zastosowaniem rozwiązań proekologicznych, jak panele fotowoltaiczne. Budynek zostanie wyposażony w nowe instalacje, w tym windy a także monitoring.
Dzięki skomunikowaniu zabytkowej części miasta z terenami rekreacyjnymi nad zalewem Szydłowiec stanie się miejscem jeszcze bardziej atrakcyjnym. Z nowej infrastruktury będą korzystać mieszkańcy, a także coraz liczniej odwiedzający nasze miasto turyści.

Jest to kolejna bardzo ważna inwestycja, która będzie kontynuacją zmian zachodzących w naszej gminie i dowodem na to, że w Szydłowiec dalej będzie się pozytywnie zmieniał.
Dofinansowanie projekty wynosi 75% całości kosztów inwestycji. Ponadto gmina będzie mogła się ubiegać o dodatkowe dofinansowanie z budżetu państwa do 15 % wartości projektu.

 

Płatności bezgotówkowe

Sport

XXX Ogólnopolski Bieg Uliczny w Sadku

30 czerwca zapraszamy wszystkich miłośników biegania na XXX edycję Ogólnopolskiego Biegu...

Więcej...
Międzynarodowy turniej z medalami dla naszych

9 marca br. reprezentacja Kyokushin Karate Matsushima Polska "MUSHIN" Honbu Dojo Szydłowiec, w...

Więcej...
Worek medali i szkolenie trenerów

Trenerzy Akademii Karate Szydłowiec brali udział w szkoleniu w Japońskim Centrum Sztuk Walki w...

Więcej...
Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Kobiet i Mężczyzn o Puchar Burmistrza Szydłowca

Tradycyjnie na przełomie lutego i marca odbywa się w Szydłowcu cykliczne Święto Piłki Siatkowej,...

Więcej...

Edukacja

UROCZYSTOŚĆ NADANIA SZTANDARU SZKOŁY

"Sztandar to symbol, świętość. Jego miejsce tkwi gdzieś między hymnem narodowym a przysięgą...

Więcej...
obchody w Wysokiej Uroczystości rocznicowe w Wysokiej

28 maja br., w 75 rocznicę wydarzeń w Wysokiej koło Szydłowca odbyły się uroczystości rocznicowe...

Więcej...
Wędrówki regionalneWędrówki Regionalne po Ziemi Szydłowieckiej – ostatnia odsłona…

15 maja br. w sali gimnastycznej Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi...

Więcej...
dzień matemtykiDzień matematyki w PSP w Sadku

Dzień matematyki został stworzony po to, aby dać uczniom trochę odmiany w nauce matematyki....

Więcej...

Kultura

Festiwal Rock Beer Fest

30 czerwca br. nad zalewem w Szydłowcu, pod patronatem Burmistrza Szydłowca odbędzie się...

Więcej...
WIELKI FINAŁ 50-LECIA SZYDŁOWIECKIEGO MUZEUM

W piątek 24 maja br. miało miejsce ważne wydarzenie dla Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych...

Więcej...
"I love Szydłowiec" w restauracjach

Do programu "Jak smakuje Szydłowiec" promującego lokalną kuchnię i zachęcającego turystów do...

Więcej...
Informacja dla wystawcówZygmunty 2019 - informacja dla wystawców

W dniach 2 – 3 maja odbędą się XVII Szydłowieckie Zygmunty. Tradycyjnie na Rynku odbędzie się...

Więcej...