Pozytywnie został oceniony wniosek Gminy Szydłowiec z maja 2017 roku o dofinansowanie z funduszy UE projektu "Rozwój aktywności społeczno-gospodarczej obszarów rewitalizowanych poprzez zagospodarowanie terenu nad zalewem w Szydłowcu, rzeką Korzeniówką oraz modernizację kina "Górnik".

 

W tym roku wykonana została modernizacja jazu i zapory ziemnej zbiornika. Akwen oczyszczono i odmulono, umocniono także jego linię brzegową. Teren wokół zbiornika został zagospodarowany. Wykonano pielęgnację zieleni, wytyczono nowe trawniki oraz rabaty kwiatowe i nasadzenia. Wybudowano altany, alejki spacerowe z piaskowca i boiska do piłki plażowej. Zamontowano nowe ławki i urządzenia do zabawy dla dzieci. Nad zalewem wybudowano także drewniany pomost.
Dzięki kolejne dotacji zrealizowany zostanie II etap modernizacji zalewu. Zakres prac przewidzianych w projekcie obejmuje m.in. montaż urządzeń do rekreacji i wypoczynku oraz budowę parkingów. Tereny położone nad rzeką Korzeniówką, a także budynek OSP wymagają obecnie gruntownej rewitalizacji. W/w projekt zakłada stworzenie ciągu pieszo-jezdnego nad Korzeniówką, tworzącego deptak ze ścieżką rowerową od ul. Sportowej do Rynku Wielkiego wraz z budową drogi dojazdowej do ul. Rzecznej, budową przepustów, przebudową nawierzchni ulic Źródlanej i Rzecznej, oraz umocnieniem brzegów Korzeniówki. Projekt obejmuje także remont i modernizację budynku Ochotniczej Straży Pożarnej przy ul. Kościuszki z adaptacją pomieszczeń I piętra na cele widowiskowe i termomodernizację budynku kina Górnik z zastosowaniem rozwiązań proekologicznych, jak panele fotowoltaiczne. Budynek zostanie wyposażony w nowe instalacje, w tym windy a także monitoring.
Dzięki skomunikowaniu zabytkowej części miasta z terenami rekreacyjnymi nad zalewem Szydłowiec stanie się miejscem jeszcze bardziej atrakcyjnym. Z nowej infrastruktury będą korzystać mieszkańcy, a także coraz liczniej odwiedzający nasze miasto turyści.

Jest to kolejna bardzo ważna inwestycja, która będzie kontynuacją zmian zachodzących w naszej gminie i dowodem na to, że w Szydłowiec dalej będzie się pozytywnie zmieniał.
Dofinansowanie projekty wynosi 75% całości kosztów inwestycji. Ponadto gmina będzie mogła się ubiegać o dodatkowe dofinansowanie z budżetu państwa do 15 % wartości projektu.

 

Płatności bezgotówkowe

Sport

VIII TURNIEJ Ochotniczych Straży Pożarnych

1 września 2018 r. druhowie z gminnych jednostek OSP stanęli do rywalizacji sportowej na...

Więcej...
Młodzi karatecy uczyli się bawiąc

25 osób z organizacji Kyokushin Karate Matsushima Polska "MUSHIN" Honbu Dojo Szydłowiec,...

Więcej...
XXIX Ogólnopolski Bieg Uliczny w Sadku

24 czerwca po raz XXIX odbył się Ogólnopolski Bieg Uliczny w Sadku. Wydarzenie zgromadziło...

Więcej...
5 medali z Heros Cup 2018

Nasi zawodnicy karate wiedzą jak zdobywa się medale. 10 czerwca br. reprezentacja Kyokushin...

Więcej...

Edukacja

Interaktywne tablice dla szkół

Gmina Szydłowiec pozyskała wsparcie finansowe z „Rządowego Programu Rozwijania Szkolnej...

Więcej...
Laureatki konkursu plastycznego

Patrycja Głowacka z klasy IV Publicznej Szkoły Podstawowej im. Janusza Kusocińskiego w Sadku,...

Więcej...
„Mali Odkrywcy” z wyróżnieniem

10 maja 2018 r. w piękny słoneczny dzień odbył się I Integracyjny Przegląd Piosenki Ludowej pod...

Więcej...
Nauczyciele wystawili „Kota w butach”

Wspaniała scenografia, pomysłowe kostiumy, świetne kreacje aktorskie, a do tego wpadające w ucho...

Więcej...

Kultura

XVI Szydłowieckie Dożynki w Zdziechowie

Tradycją mieszkańców gminy Szydłowiec stało się wspólne obchodzenie święta plonów. Tegoroczne...

Więcej...
Zapraszamy na uroczystości

Burmistrz Szydłowca Artur Ludew, Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Zarząd Koła w...

Więcej...
Koncert Miejskiej Orkiestry Dętej

15 sierpnia na dziedzińcu zamkowym miał miejsce uroczysty koncert Miejskiej Orkiestry Dętej pod...

Więcej...
Recital Aleksandry Brzeźniak

W sobotni wieczór 28 lipca w Szydłowieckim Centrum Kultury – Zamek odbył się recital Aleksandry...

Więcej...