integracyjny rajd pierwszakaUczniowie klas pierwszych PG nr 2 wraz z opiekunami wyruszyli autokarami do Nowej Słupi. Stąd udali się na trasę rajdu, która prowadziła do dawnego klasztoru opactwa benedyktyńskiego na Świętym Krzyżu. Miejsce to jest mocno zakorzenione w tradycji narodu jako cel pielgrzymek zarówno zwykłych ludzi jak i królów polskich. Spacer po gotyckich krużgankach klasztornych, przepleciony został zwiedzaniem barokowo-klasycystycznego kościoła oraz kaplicy Oleśnickich.

Wystawione są w niej najświętsze relikwie tego miejsca – fragmenty drzewa Krzyża Świętego. Gimnazjaliści zapoznali się również z misyjną działalnością obecnych gospodarzy klasztoru, tzn. Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Krótkie choćby odwiedziny w muzeum misyjnym zawsze pozostawiają w pamięci. Jeszcze tylko szybki „skok” na platformę widokową na świętokrzyskim gołoborzu i wycieczka skierowała swe kroki do autokaru w Hucie Szklanej. W drodze powrotnej wycieczka zatrzymała się na wspólny posiłek.
Imprezę należy uznać za udaną. Cel rajdu – wskazanie młodzieży turystyki pieszej jako ciekawej formy aktywnego spędzania wolnego czasu, został również osiągnięty.
Kierownikiem rajdu była Agnieszka Zaręba, opiekę sprawowali wychowawcy klas: Robert Górlicki, Barbara Nowak, Jadwiga Czarniecka, Krystyna Hanc oraz Beata Gołąbek, Anna Świerczyńska-Liszka, Sylwia Lisewska. W rolę przewodnika po Górach Świętokrzyskich wcielił się Michał Stefanek.

integracyjny rajd pierwszaka

integracyjny rajd pierwszaka