Skip to main content

Szachowy jubileusz

Drukuj
Opublikowano: 24 październik 2014

Turniej szachowyJubileuszowe V Mistrzostwa Powiatu Szydłowieckiego w Szachach odbyły się w dniach 11- 12 październik br. W zmaganiach wzięło udział 22 szachistów, w tym 11 seniorów i 11 juniorów. Jak informuje kierownik turnieju Marian Frąk- poziom zawodów był bardzo wysoki, a zmagania na szachownicy przyniosły wiele emocji.

Tytuł mistrza, już na rundę przed końcem, zapewnił sobie Dariusz Żurek z Woli Zagrodniej. Szachista ten zdobył tytuł mistrza po raz trzeci. Na drugim miejscu uplasował się Wojciech Bednarczyk z Szydłowca, a na trzecim Jerzy Kucfir również z Szydłowca. Najlepszy z juniorów – Cezary Żak z Sadku zajął 6 miejsce w turnieju i otrzymał tytuł mistrza w swojej kategorii wiekowej. W kategorii do lat 13 zwyciężyła Karolina Żak, która wygrała też w kategorii kobiet. Na uznanie i podziw zasługują jednak wszyscy, którzy stanęli w szachowe szranki. Zwycięzców nagrodzono pucharami oraz nagrodami pieniężnymi i rzeczowymi, ufundowanymi przez sponsorów, wśród których był również Burmistrz Szydłowca Andrzej Jarzyński.

Mistrzostwa w szachach na stałe wpisały się w kalendarz wydarzeń odbywających się w Szydłowcu. Ich celem jest integracja środowiska szachistów, dalsze propagowanie sportowej rywalizacji umysłów, wyłonienie mistrzów w różnych kategoriach wiekowych, a także umożliwienie zawodnikom uzyskania bądź podwyższenia kategorii szachowej. Mistrzostwa przebiegły w miłej atmosferze, a założone cele zostały osiągnięte.

Na zakończenie prezes stowarzyszenia "Wieża" Marian Frąk w serdecznych słowach podziękował wszystkim, dzięki którym odbyły się kolejne mistrzostwa.