Zbigniew

Pytanie:

Już kiedyś, za czasów poprzedniego burmistrza bo w roku 2013, interweniowałem z pytaniem o niegospodarność.

Dziś znów postanowiłem poprosić o wyjaśnienie, ale po kolei.

Spółdzielnia mieszkaniowa poprosiła o dostarczenie stanów liczników wody na dzień 31 lipca, co jest normalną praktyką, ceny wody są aktualizowane co rok. Jednak ogarnęła mnie złość gdy znajomy powiedział mi, że zostało utworzone nowe stanowisko, stanowisko kierownika które piastuje pan, będący członkiem rady miejskiej. Panie Burmistrzu, źle to wygląda gdy człowiek obdarzony zaufaniem publicznym w wyborach samorządowych dostaje stanowisko utworzone specjalnie dla niego, do tego w spółce miejskiej, czyli de facto podległej samemu zatrudnionemu. Z tego co mi wiadomo to w/w stanowisko wcześniej nie istniało. Drugim powodem mojej złości jest ogłoszenie konkursu na Wiceprezesa Zarządu Spółki. Czy przypadkiem i to stanowisko nie jest nowo utworzone?

Zastanawia mnie o ile planowana/realizowana podwyżka cen wody mogłaby być niższa gdyby nie opisane zmiany personalne, bo zakładam że Panowie nie będą pracować za darmo, czy tez za najniższa krajową.

Dużo lepszym rozwiązaniem było utworzenie dwóch etatów dla pracowników szeregowych, a nie kolejnych stanowisk nadzorczych, tych Państwa przynajmniej widać jak coś robią czy to w biurze czy w terenie. Niebawem może się okazać że każdy pracownik niższego szczebla ma swojego kierownika.

Proszę pamiętać że Pan również został w wyborach obdarzony zaufaniem a wyborcy liczą na jasne i przejrzyste zarządzanie naszą gminą.

Jeszcze mała prośba na koniec. Oczywiście jestem tylko człowiekiem, mogę nie mieć dostępu do pełnych informacji, być może stanowiska o których piszę istnieją od dawna, w takim razie proszę o informację kto na tych stanowiskach zasiadał i kiedy został zwolniony.

Odpowiedź:

Dziękuję za zainteresowanie oraz pytania, które nurtują Pana i być może wielu czytelników naszego serwisu informacyjnego miasta i gminy www.szydlowiec.pl. W związku z poruszoną przez Pana problematyką powodowaną troską o kondycję Spółki Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. w Szydłowcu w aspekcie konieczności podwyżki cen za wodę i ścieki, uprzejmie informuje że w chwili obecnej nie jest ona brana pod uwagę. Obecna cena wody ustalona została w dniu 1-04-2014 r. Rozumiem, że dokonywane spisy z liczników lokatorów mają inny cel, który znany jest Szydłowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej i nie mają nic wspólnego z podwyżką.

Jednocześnie informuję Pana, że na Spółkę Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. w Szydłowcu nałożone zostały zadania wynikające z likwidacji Szydłowieckiego Zakładu Usług Komunalnych oraz część zadań Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Szydłowcu, w związku z tym konieczne stało się utworzenie nowych stanowisk tj. Specjalisty d/s zaopatrzenia oraz Wiceprezesa Zarządu Spółki. Oba utworzone stanowiska są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania Spółki. Wiceprezesem Zarządu wybrany został, w wyniku przeprowadzonego postępowania konkursowego dotychczasowy Kierownik Oczyszczalni Ścieków, pełniący swą funkcję nieprzerwanie od 1998r. Natomiast powołanie Specjalisty d/s zaopatrzenia podyktowane było koniecznością wydzielenia w Spółce osoby, której zadaniem jest dbałość o zaopatrzenie w materiały niezbędne do bieżącej eksploatacji technicznej, wykonywanych przyłączy wodociągowo-kanalizacyjnych, remontów urządzeń w obiektach wykorzystywanych przez spółkę, Oczyszczalni ścieków, Targowicy, Cmentarza i innych. Dotychczasowy sposób zaopatrywania w niezbędne materiały okazał się niewystarczający w obliczu zwiększonej ilości zadań przypisanych działalności Spółki Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. w Szydłowcu.

Z wyrazami szacunku,

Burmistrz Szydłowca
Artur Ludew

Sport

Ogólnopolski Turniej w Piłce Siatkowej

VIII Ogólnopolski Turniej w Piłce Siatkowej Kobiet i Mężczyzn już za nami. W dniach 22 i 23...

Więcej...
Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej Kobiet i Mężczyzn

W ścisłej współpracy z UKS OLIMP z LO Sienkiewicza Rodzinna Akademia Sportu organizuje najlepszy...

Więcej...
Strzał w dziesiątkę na Turnieju Karate

Aż 10 medali w tym 4 złote, 1 srebrny i 5 brązowych zdobyli zawodnicy Akademii Karate Szydłowiec...

Więcej...
"RANDORI CUP" z udziałem "MUSHIN" Honbu Dojo

30 listopada 2019 roku reprezentacja Kyokushin Karate Matsushima Polska "MUSHIN" Honbu Dojo...

Więcej...

Edukacja

Bezpiecznie i bez nudy

W województwie mazowieckim rozpoczęły się ferie. Przez dwa tygodnie nasi uczniowie będą...

Więcej...
IX Gminny Konkurs „Wiedzy o AIDS/HIV

W Publicznej Szkole Podstawowej im. Biskupa Jana Chrapka w Majdowie w ramach światowego Dnia...

Więcej...
„Projekt edukacyjny „Nasze miasto – Nasza Ojczyzna”

20.11.2019 uczniowie klas 2 Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Szydłowcu...

Więcej...
Przedszkolaki po pasowaniu

„Pasowanie na Przedszkolaka” to jedna z najważniejszych uroczystości  w Przedszkolu Samorządowym...

Więcej...

Kultura

"Szydłowiecka fara pod wezwaniem św. Zygmunta Króla"

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Szydłowca wydało publikację pn.: Szydłowiecka fara pod wezwaniem...

Więcej...
Wspólnie wybierzmy gwiazdę tegorocznych Zygmuntów

Trwają bale karnawałowe, a my już przygotowujemy XVIII Szydłowieckie Zygmunty. Grafiki gwiazd...

Więcej...
IV Gminny Konkurs Kolęd i Pastorałek

11 grudnia 2019 roku w PSP im. Biskupa Jana Chrapka w Majdowie odbył się IV Gminny Konkurs Kolęd...

Więcej...
koncert w Muzeum „W krajobrazie tradycji – DŹWIĘKAMI WOKÓŁ STRYJEŃSKIEJ”

Wieczór 17 października br. w Zamku Szydłowieckich i Radziwiłłów rozbłysnął feerią muzycznych...

Więcej...

Bieżące

PDFInformacja GIS dla osób powracających z płn. Włoch

W związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2, Państwowy Powiatowy Inspektor...

Więcej...
Obchody Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych"

Burmistrz Szydłowca Artur Ludew i Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana III...

Więcej...
Trzy dni atrakcji, czyli majówka w Szydłowcu

Tegoroczne Zygmunty osiągają pełnoletność. Już po raz osiemnasty zapraszamy do wspólnego...

Więcej...
Fundusze europejskie dla mieszkańców

Konsultant Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Radomiu przy Mazowieckiej...

Więcej...

Inwestycje

Rozpoczęła się budowa ulicy Spacerowej

20 lipca rozpoczęły się prace na ulicy Spacerowej w Szydłowcu. Nową nawierzchnię jezdni i...

Więcej...
Trwają prace przy szydłowieckim zalewie

Trwają prace przy szydłowieckim zalewie, który docelowo będzie miejscem...

Więcej...
Ogrodzenie działki naprzeciw cmentarza

Pracownicy Referatu Gospodarki Komunalnej i Zarządu Dróg szydłowieckiego Urzędu Miejskiego...

Więcej...
WodociągiZakończenie inwestycji budowy sieci wodociągowej w miejscowości Marywil

„Wodociągi i Kanalizacja” sp. z o.o. w Szydłowcu zakończyła budowę sieci wodociągowej w...

Więcej...

Sprzedaż nieruchomości

pdfInformacja o wykazie przeznaczonej do najmu

Burmistrz Szydłowca podaje do publicznej wiadomości, że na tablicy ogłoszeń w siedzibie Urzędu...

Więcej...
Ogłoszenie II przetargu na sprzedaż działki położonej w miejscowości Sadek

BURMISTRZ SZYDŁOWCA
OGŁASZA II PRZETARG USTNY NIEOGRANICZONY

na sprzedaż działki położonej w...

Więcej...
Przetarg na sprzedaż nieruchomości położonej w Szydłowcu przeznaczonej pod usługi, obiekty produkcyjne, zieleń naturalną i tereny rolnicze

BURMISTRZ SZYDŁOWCA
OGŁASZA PRZETARG USTNY NIEOGRANICZONY

na sprzedaż nieruchomości położonej w...

Więcej...