Zbigniew

Pytanie:

Już kiedyś, za czasów poprzedniego burmistrza bo w roku 2013, interweniowałem z pytaniem o niegospodarność.

Dziś znów postanowiłem poprosić o wyjaśnienie, ale po kolei.

Spółdzielnia mieszkaniowa poprosiła o dostarczenie stanów liczników wody na dzień 31 lipca, co jest normalną praktyką, ceny wody są aktualizowane co rok. Jednak ogarnęła mnie złość gdy znajomy powiedział mi, że zostało utworzone nowe stanowisko, stanowisko kierownika które piastuje pan, będący członkiem rady miejskiej. Panie Burmistrzu, źle to wygląda gdy człowiek obdarzony zaufaniem publicznym w wyborach samorządowych dostaje stanowisko utworzone specjalnie dla niego, do tego w spółce miejskiej, czyli de facto podległej samemu zatrudnionemu. Z tego co mi wiadomo to w/w stanowisko wcześniej nie istniało. Drugim powodem mojej złości jest ogłoszenie konkursu na Wiceprezesa Zarządu Spółki. Czy przypadkiem i to stanowisko nie jest nowo utworzone?

Zastanawia mnie o ile planowana/realizowana podwyżka cen wody mogłaby być niższa gdyby nie opisane zmiany personalne, bo zakładam że Panowie nie będą pracować za darmo, czy tez za najniższa krajową.

Dużo lepszym rozwiązaniem było utworzenie dwóch etatów dla pracowników szeregowych, a nie kolejnych stanowisk nadzorczych, tych Państwa przynajmniej widać jak coś robią czy to w biurze czy w terenie. Niebawem może się okazać że każdy pracownik niższego szczebla ma swojego kierownika.

Proszę pamiętać że Pan również został w wyborach obdarzony zaufaniem a wyborcy liczą na jasne i przejrzyste zarządzanie naszą gminą.

Jeszcze mała prośba na koniec. Oczywiście jestem tylko człowiekiem, mogę nie mieć dostępu do pełnych informacji, być może stanowiska o których piszę istnieją od dawna, w takim razie proszę o informację kto na tych stanowiskach zasiadał i kiedy został zwolniony.

Odpowiedź:

Dziękuję za zainteresowanie oraz pytania, które nurtują Pana i być może wielu czytelników naszego serwisu informacyjnego miasta i gminy www.szydlowiec.pl. W związku z poruszoną przez Pana problematyką powodowaną troską o kondycję Spółki Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. w Szydłowcu w aspekcie konieczności podwyżki cen za wodę i ścieki, uprzejmie informuje że w chwili obecnej nie jest ona brana pod uwagę. Obecna cena wody ustalona została w dniu 1-04-2014 r. Rozumiem, że dokonywane spisy z liczników lokatorów mają inny cel, który znany jest Szydłowieckiej Spółdzielni Mieszkaniowej i nie mają nic wspólnego z podwyżką.

Jednocześnie informuję Pana, że na Spółkę Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. w Szydłowcu nałożone zostały zadania wynikające z likwidacji Szydłowieckiego Zakładu Usług Komunalnych oraz część zadań Wydziału Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Szydłowcu, w związku z tym konieczne stało się utworzenie nowych stanowisk tj. Specjalisty d/s zaopatrzenia oraz Wiceprezesa Zarządu Spółki. Oba utworzone stanowiska są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania Spółki. Wiceprezesem Zarządu wybrany został, w wyniku przeprowadzonego postępowania konkursowego dotychczasowy Kierownik Oczyszczalni Ścieków, pełniący swą funkcję nieprzerwanie od 1998r. Natomiast powołanie Specjalisty d/s zaopatrzenia podyktowane było koniecznością wydzielenia w Spółce osoby, której zadaniem jest dbałość o zaopatrzenie w materiały niezbędne do bieżącej eksploatacji technicznej, wykonywanych przyłączy wodociągowo-kanalizacyjnych, remontów urządzeń w obiektach wykorzystywanych przez spółkę, Oczyszczalni ścieków, Targowicy, Cmentarza i innych. Dotychczasowy sposób zaopatrywania w niezbędne materiały okazał się niewystarczający w obliczu zwiększonej ilości zadań przypisanych działalności Spółki Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o. w Szydłowcu.

Z wyrazami szacunku,

Burmistrz Szydłowca
Artur Ludew

Płatności bezgotówkowe

Sport

Rozgrywki sportowe - grali w kosza i tenisa

3 sierpnia odbył się Turniej Tenisa Ziemnego o Puchar Burmistrza Szydłowca. W turnieju zwyciężył...

Więcej...
Na kortach o puchar Burmistrza

Zapraszamy do udziału w rywalizacji sportowej. 3 sierpnia (sobota) od godz. 9.00 na kortach przy...

Więcej...
IX TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ OSP O PUCHAR BURMISTRZA

W niedzielę 07.07.2019 r. na Orliku w Majdowie odbył się IX Turniej Piłki Nożnej Ochotniczych...

Więcej...

Edukacja

Od września ruszy Akademia Wiedzy

Na kilka dni przed rozpoczęciem nowego roku szkolnego mamy dobre wiadomości dla uczniów...

Więcej...
Gdzie radosna zabawa to codzienność

Od września 2019 roku Miejski Zespół Żłobków w Szydłowcu czeka na kolejne dzielne dzieciaczki....

Więcej...
Przed nowym rokiem szkolnym

Wakacje to czas, kiedy w murach szkolnych uczniowski gwar zastępują odgłosy prac remontowych....

Więcej...
UROCZYSTOŚĆ NADANIA SZTANDARU SZKOŁY

"Sztandar to symbol, świętość. Jego miejsce tkwi gdzieś między hymnem narodowym a przysięgą...

Więcej...

Kultura

XXVII PRZEGLĄD KAPEL I ZESPOŁÓW LUDOWYCH STYLIZOWANYCH im. JANA DERLETY

XXVII PRZEGLĄD KAPEL I ZESPOŁÓW LUDOWYCH STYLIZOWANYCH im. JANA DERLETY organizowany przez...

Więcej...
Kultura Łączy Pokolenia

Takich sierpniowych dni w Szydłowcu jeszcze nie było. Przez cały weekend 23-25 sierpnia, na...

Więcej...
Zapraszamy na dożynki

Szanowni Państwo!
Podobnie, jak w latach ubiegłych gmina Szydłowiec organizuje Dożynki Gminne....

Więcej...
Festiwal muzyki disco- polo

14 lipca na stadionie Szydłowianki Szydłowiec odbył się 8 Pomidzi Hit Festiwal. Zabawa trwała do...

Więcej...