Skip to main content

I Ogólnopolski Turniej Siatkówki o Puchar Burmistrza Szydłowca

Drukuj
Opublikowano: 15 luty 2013

Turniej o puchar BurmistrzaTo było prawdziwe święto dla miłośników piłki siatkowej. W dniach 9 – 10 luty 2013 roku do naszego miasta przyjechało ponad 130 zawodników, aby zagrać o Puchar Burmistrza Szydłowca. Udział w I Ogólnopolskim Turnieju Siatkówki organizowanym przez Szydłowieckie Towarzystwo Sportowe, Urząd Miejski w Szydłowcu oraz SCKiS „Zamek” wzięło sześć ekip damskich i osiem męskich z różnych zakątków Polski. Na boiskach w hali sportowej ZS im. Jana Pawła II zagrali zawodnicy z Kielc, Radomia, Łodzi, Jastrzębia, Warszawy, Krakowa oraz Szydłowca.

Uroczystego otwarcia Turnieju dokonał Burmistrz Szydłowca Andrzej Jarzyński z Kierownikiem Wydziału Sportu i Turystyki SCKiS Markiem Zdziechem. Zawodnicy otrzymali pamiątkowe koszulki z herbem Szydłowca i logo sponsorów: Ciepłowni Miejskiej Sp. z o.o. oraz Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o., a następnie przystąpiono do rozgrywek.

Drużyny damskie: „Bez Obaw” Kraków, „Dream Team” Łódź, UJK Kielce, „Salos” Kielce, STS „Szóstka” Szydłowiec I, STS Szóstka Szydłowiec II rozpoczęły rozgrywki systemem „każdy z każdym”, na jednym z trzech boisk. Zgodnie z regulaminem, panie rozgrywały 2 – setowe mecze, każdy set do 15 pkt. z przewagą 2 punktów.

Zespoły męskie zostały w drodze losowania, przy udziale kapitanów drużyn podzielone na dwie grupy. Grupa A : Szydłowiec, „ZUS” Kielce, Warszawa, „Administrator” Radom; grupa B : „UJK” Kielce, „PWSOŚ” Radom, „Domino” Jastrząb, „Smoki” Kraków. Zgodnie z regulaminem, panowie rozgrywali mecze do 2 – setów wygranych, w przypadku remisu rozgrywali 3 set do 15 z przewagą 2 punktów.

Do półfinału z grupy A awans uzyskały drużyny: 1. Warszawa, 2. Szydłowiec, natomiast w grupie B awans uzyskały: 1. „Domino” Jastrząb i 2. „Smoki” Kraków, które zdecydowanie wyprzedziły pozostałe drużyny.

W kategorii kobiet w sobotę rozegrano dziewięć spotkań, w wyniku których wyraźną przewagę uzyskały dwa zespoły: „Bez Obaw” Kraków oraz „Dream Team” Łódź.

Drugiego dnia (niedziela), rozgrywki rozpoczęły panie, kontynuując rywalizację systemem „każdy z każdym”. Po rozegraniu sześciu spotkań, w generalnej klasyfikacji I miejsce zajęła drużyna „Bez Obaw” Kraków, II miejsce „Dream Team” Łódź, III miejsce STS „Szóstka” Szydłowiec I, IV miejsce zajęła drużyna UJK Kielce, V miejsce „Salos” Kielce i VI miejsce zajęła drużyna STS „Szóstka” Szydłowiec II.

W decydującym meczu o pierwsze miejsce spotkały się drużyny „Bez Obaw” Kraków oraz „Dream Team” Łódź, w którym to padł remis 1:1 w setach 11:15 i 15:3. O wygranej decydowały „małe punkty”, gdzie drużyna „Bez Obaw” wypadła zdecydowanie lepiej.

Natomiast mężczyźni rozegrali mecze systemem krzyżowym, I miejsce z grupy A z II miejscem z grupy B oraz II miejsce z grupy A z I miejscem z grupy B. tj. Warszawa - „Smoki” Kraków wygrała 2:1 w setach, wynikiem 25:21, 22:25, 15:7.

W drugim półfinale „Domino” Jastrząb po zaciętej walce uległo drużynie z Szydłowca, w setach 1:2, 21:25, 25:15, 7:15. Tym samym do finału awansowała drużyna z Warszawy oraz z Szydłowca , o miejsce III – IV zagrały drużyny „Domino” z Jastrzębia i „Smoki” z Krakowa.

Po niezwykle emocjonującym meczu „Domino” Jastrząb pokonało „Smoki” Kraków 2:1 w setach 25:16, 21:25, 15:12.

W finale o I miejsce zagrały drużyny Szydłowca i Warszawy. Po bardzo wyrównanym pojedynku zespół z Warszawy pokonał zespół z Szydłowca 2:1, w setach 21:25, 25:22, 15:7.

Sędziami turnieju byli: Bogdan Sokół, Leszek Fiutowski, Rafał Witkowski, Michał Malinowski i Michał Fiutowski wszyscy z PZPŚ.

Serdecznie dziękując zawodnikom za udział w Turnieju Burmistrz zaprosił za rok na II Ogólnopolski Turniej Siatkówki, a następnie wręczył dla zwycięskich drużyn puchary.

Wyróżniono również najlepszych zawodników rozgrywek. Statuetką uhonorowano Małgorzatę Szajewską- Skutę z drużyny „Bez Obaw” Kraków oraz Bartosza Kujawskiego z Warszawy. Za najlepszą zawodniczkę reprezentującą miasto i gminę Szydłowiec została uznana Agnieszka Kowalik z STS Szóstka Szydłowiec I. Natomiast za najlepszego zawodnika z Szydłowca uznano Łukasza Lisa.

Organizacja siatkarskiego weekendu była możliwa dzięki wsparciu sponsorów, wśród których byli: Burmistrz Szydłowca Andrzej Jarzyński, Spółka Wodociągi i Kanalizacja, na czele z Prezesem Bogdanem Grzmilem, Spółka Ciepłownia Miejska z Prezesem Bogdanem Szabińskim, Zakład „Stolpaw” z Pawłowa - Marcin Pawlak, Dom Weselny „Lodownia” - Anna i Mirosław Orliccy, „Dom Chleba” - Dorota Jakóbczyk, Piekarnia „Woźniak” - Marek Woźniak, Wytwórnia Wód Gazowanych „DAN” - Andrzej Kwiatkowski i Dariusz Skóra, Firma „Chemoremont” z Radomia - Bogdan Jedynak, Hurtownia Wędliniarska „Vico” -Mirosław Serdak.