Historia i kultura dwóch narodów Drukuj Email
wtorek, 13 wrzesień 2011 14:37

W ramach projektu „Zachować pamięć. Historia i kultura dwóch narodów”, realizowanego przez Zespół Szkół im. KOP, w Szydłowcu gościła grupa młodzieży z Hof Hasharon Comprehensive School z Izraela.

Podczas pobytu w naszym mieście, 8 września 2011 roku, młodzież zwiedziła najważniejsze zabytki, m.in. kościół, zamek, dawną synagogę na ul. Garbarskiej. Odwiedziła także cmentarz żydowski gdzie odbyła się ceremonia posadzenia pamiątkowego drzewa.

Nauczyciele i młodzież z ZS im. KOP przygotowali dla gości warsztaty integracyjno – edukacyjne i taneczne. Wieczorem odbyło się spotkanie podsumowujące pobyt w Szydłowcu, na które realizatorzy projektu „Zachować pamięć. Historia i kultura dwóch narodów” zaprosili lokalne władze. Burmistrza Szydłowca reprezentowała Ewa Walczak – naczelnik Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego, przedstawicielem Rady Miejskiej był Krzysztof Gula – przewodniczący Komisji Edukacji, Kultury, Zdrowia oraz Spraw Społecznych i Socjalnych.

Pani Naczelnik w kilku słowach skierowanych do młodzieży z Izraela wyraziła nadzieję że pobyt w Szydłowcu będzie dla nich miłym wspomnieniem. W imieniu samorządu gminnego Ewa Walczak na ręce opiekunów z Hof Hasharon Comprehensive School przekazała albumy o urokach Mazowsza, oraz materiały promujące Szydłowiec. Naczelnik Wydziału Edukacji wspólnie z radym Krzysztofem Gulą rozdała wśród młodzieży z Izraela słodkie upominki.


 

Nasze inwestycje

Ważne telefony

Straż Miejska - 48-617-00-40

Awarie oświetlenia ulicznego - 48-617-86-53 lub 604-916-145

Ciepłownia  Miejska -  48-617-12-14

Wodociągi i Kanalizacja - 48-617-04-26

Najbliższe wydarzenia:

No current events.