W dniach 16-17 lipca Szydłowiec zabrzmiał rockiem – po raz kolejny odbył się Festiwal im. A. Siewierskiego Rock na Zamku. Tego dnia dziedziniec szydłowieckiego zamku zgromadził wielu fanów. Niektórzy przybyli naprawdę z dalekich stron, by specjalnie w te dni bawić się w zamkowych murach. Wszyscy pamiętali ubiegłoroczny festiwal ze znakomitymi gośćmi: Markiem Piekarczykiem z TSA, Muńkiem Staszczykiem z T.Love, Krzysztofem Jaryczewskim z Oddziału Zamkniętego. W tym roku  fani mogli posłuchać młodszego pokolenia.

W sobotnie popołudnie odbył się konkurs młodych rockowych talentów, które w ramach występu wykonały trzy utwory, w tym jeden Azylu P. Oceny dokonało jury, w którego składzie znaleźli się muzycy Azylu i dziennikarz radiowy Marek Wiernik. Nagrodę główną przyznano zespołowi Atom Heart. Oprócz najlepszego zespołu jury wybrało również najlepszego wokalistę oraz gitarzystę festiwalu, którymi okazali się Jakub Łysiejko oraz Kamil Wysocki z Atom Heart. Dodatkowo wręczone zostały wyróżnienia dla: Moniki Godlewskiej - Zimny z zespołu Snowfall, a także dla pochodzącego z Białorusi wokalisty, gitarzysty, grającego pod pseudonimem - Graphotype.

W niedzielę, 17 lipca zagrali laureaci sobotniego konkursu i kulminacyjnie - zespół Azyl P., w składzie: Dariusz Grudzień (gitarzysta basowy), Bartłomiej Jończyk, który zastąpił Jacka Perkowskiego (gitara), Marcin Grochowalski (perkusja) oraz Marcin Czyżewski (wokalista). Z zespołem gościnnie wystąpiły wspaniałe rockowe wokalistki – Ania Brachaczek i Ania Rusowicz, zwycięzca "The Voice of Poland" – Juan Carlos Cano oraz zwycięzca „Idola” – Maciej Silski.

Przeboje Azylu P. na czele ze słynną „Małą Magie” znowu porwały szydłowiecką publiczność do wspólnej zabawy. Szczęśliwi fani oczywiście w śpiewie pomagali. To było prawdziwe rockowe szaleństwo. Festiwal pokazał,  że  łączy pokolenia, starsza publiczność mogła usłyszeć hity sprzed lat i przenieść się do czasów młodości, dla młodzieży zaś była to okazja do poznania wspaniałych artystów.

Organizatorem Festiwalu była Fundacja im. A. Siewierskiego „Jest jeszcze na Ciebie czas” i Szydłowieckie Centrum Kultury–Zamek, a wsparcia finansowego udzielił Urząd Miejski w Szydłowcu oraz Starostwo Powiatowe.